fbpx

Вчені провели дослідження на гризунах

Не новина, що людей за біоритмами розділяють на жайворонків, які активні в світлий час доби, та сов, активний час яких нічний. Проте біоритм зовсім не означає активну діяльність – роботу, навчання тощо. До активності відносяться навіть такі пасивні дії, як перегляд телевізору. 

Вчені, отримавши дані про те, що люди, які дивляться телевізор вночі, більш схильні до депресивних розладів, ніж ті, хто дивиться телевізор у світлий час доби, вирішили перевірити свою гіпотезу на гризунах. Хом’яків розділили на дві групи. Перша проводила активний час у світлу пору і спала вночі, друга – навпаки. Під час активності “нічній” групі вмикали освітлення, яке імітувало увімкнений телевізор у темному приміщенні. Після чотиритижневого експерименту вчені спостерігали за поведінкою обох груп хом’яків. “Нічна” група відрізнялась фізичною загальмованістю, уповільненими реакціями, не реагувала на ласощі як на метод стимуляції до певних дій, поводилась апатично. Всі ці симптоми характерні для депресивного розладу.

Після цього експерименту вчені стверджують: перегляд телевізору вночі може спричинити депресію та психічні розлади у людини. Це є результатом впливу слабкого штучного освітлення, яке випромінює телевізор. Таким чином, кажуть фахівці, при наявності звички сидіти вночі перед телеекраном та перших симптомів психічних розладів людина самостайно може поліпшити свій стан буквально за кілька днів, відмовившись від цієї своєї звички.

І вчені, і медики нагадують: не варто нехтувати подібними симптомами! Розвиток депресії може призвести до розвитку супутніх психічних розладів і виникнення залежності, зокрема алкогольної.

Автор: Сюзанна Елпі

COVID-19 Live