fbpx

Нове дослідження улюбленого стимулятора людства показало, що, хоча кофеїн може допомогти втриматися на ногах після нічного недосипання, він не обов’язково допоможе вам впоратися з повсякденними завданнями. Результати засновані на результатах випробувань 275 учасників, яким не давали спати і давали кофеїн, а потім їм було доручено пройти кілька тестів.

Нове дослідження було проведено лабораторією сну і навчання при Університеті штату Мічиган, де експерти оцінювали, чи може кофеїн допомогти комусь подолати когнітивні наслідки недосипання. На жаль, схоже, що це не так, оскільки учасники щосили намагалися виконати складніше з двох завдань, які їм були дані.

Хоча кофеїн допоміг учасникам виконати просте завдання, що вимагає їхньої уваги, вони в кінцевому підсумку з усіх сил намагалися виконати і те, і інше, особливо завдання «розміщення», яке вимагало виконання поступових дій в певному порядку, нічого не переплутавши. Коли справа стосувалася складніших завдань, кофеїн не пропонував помітного підвищення продуктивності.

Ці дані свідчать про те, що в той час, як кофеїн може допомогти вам не спати і виконувати прості речі у стані недосипу, він не захистить вас від такого роду помилок, властивим тим, хто не отримує достатньої кількості годин сну. Це може бути особливо шкідливо в тих випадках, коли хтось повинен бути обережний при виконанні завдань, наприклад, в галузі медицини чи за кермом.

До речі, результати ще одного дослідження, цього разу французького Національного інституту в Монпельє можуть порадувати шанувальників кави, а точніше, їх прекрасну половину. Як виявилося, жіночий мозок отримує більше користі від регулярного споживання кофеїну, ніж чоловічий. Протягом чотирьох років учені перевіряли когнітивні здібності 7 тис. жінок. Вони прийшли до висновку, що інтелект жінок, що випивали не менш трьох чашок кави в день, був вище, ніж у тих, хто обходився однією. Ефект посилювався з віком, у 65-річних, які пили багато кави, ризик погіршення розумової діяльності був нижче на 30%, а у тих, кому за 80 років на 70%.

При цьому дослідникам не вдалося довести цей же ефект від кофеїну у чоловіків. Автори прийшли до висновку, що жіночий організм чутливіший до психостимуляторів, і засвоює їх інакше, ніж у протилежної статі. На особливий вплив кофеїну на жінок звернули увагу і Гарвардські вчені. Вони стверджують, що підвищене споживання кофеїну може захистити дам від депресії. За їхніми даними, у жінок, які випивали від 3 до 4 чашок кави на день – на 20% нижчий ризик впасти в тяжку нудьгу.

Джерело

COVID-19 Live