fbpx

Науковці з Американської психологічної асоціації провели дослідження за яким виявилось, що меми допомагають боротись зі стресом під час пандемії та загалом дають людям спокій і впевненість.

У експерименті взяли участь 748 людей віком від 18 до 88 років. Ціль дослідження полягала в тому, аби дізнатись реакцію людей на меми про COVID-19, карантинні обмеження та стан пандемії у світі.

Вчені зібрали декілька сотень мемів з інтернету — усі картинки були нейтральними та нешкідливими. Деякі з мемів змінили й додали до них контекст пандемії. Наприклад, на оригіналі мему був зображений кіт та напис «Дослідження підтвердило, що коти не можуть зламати вашу машину. Однак вони б це зробили, якби могли». Потім текст про машину замінили на «… розповсюджувати COVID-19. Однак вони б це робили, якби могли»:

Після перегляду мемів респонденти оцінили кумедність мемів та зазначили свій стан схвилювання чи тривоги. Виявилось, що меми про COVID-19 заспокоювали людей — з ними було легше сприймати інформацію. Якщо ж меми були смішними, то вони могли допомогати боротись зі стресом від пандемії — люди сміялись над проблемою й водночас починали сприймати її серйозніше.

Детальніше ознайомитись з дослідженням можна тут.

Джерело

COVID-19 Live