fbpx
Вакцина проти кору, краснухи та паротиту (MMR) не збільшує ризик аутизму та інших розладів аутичного спектру, йдеться в масштабному дослідженні вчених Інституту сироваток Статенса в Копенгагені.

В цьому дослідженні взяли участь понад 657 тисяч дітей, які народились у Данії в період з 1999 до 2010 року. Вчені спостерігали за ними декілька років, починаючи з одного року, аби виявити якісь ефекти від вакцинації. Автори дослідження враховували дані Служби реєстрації населення щодо захворюваності аутизмом у братів та сестер, а також інші фактори ризику.

За весь час дослідження вчені діагностували аутизм у 6517 дітей, проте не виявили жодного впливу на це вакцини MMR. Діти, які отримували вакцину MMR були на 7% менше схильні до розвитку аутизму, ніж ті, хто залишився без щеплень.

Також вчені не виявили впливу вакцини на дітей з підвищеною схильністю до захворювання, зокрема які мають братів та сестер з аутизмом.

Думка про зв’язок між вакциною MMR набула поширення понад 20 років тому після виходу публікації Ендрю Уейкфілда. Учений та його колеги описали діагностування аутизму у дітей з порушенням розвитку упродовж чотирьох тижнів після вакцинації.

Журнал Lancet, в якому було опубліковано дослідження, через деякий час відкликав його, а самого Уейкфілда позбавили практики у Великій Британії за неетичну поведінку. Проте ідеї щодо зв’язку вакцинації з аутизмом досі залишаються популярними попри низку досліджень, які спростували цю теорію. Дослідження данських учених є наймасштабнішим з них.

Джерело

COVID-19 Live