fbpx

Дослідження вже давно показали, що люди з більшою освітою, як правило, відчувають кращий загальний стан здоров’я. Але чи може освіта вашого чоловіка зробити вас здоровішим?

Згідно з дослідженням дослідників Університету Індіани, відповідь «так».

Дослідження, опубліковане в Journal of Health and Social Behavior , показало, що освіта подружжя позитивно пов’язана із загальним здоров’ям людей, причому за величиною ефекту, який конкурує з впливом власної освіти людини. 

«Наші результати показують, що для вашого здоров’я має значення, з ким ви одружені та яка у них освіта», – сказав Ендрю Халперн-Маннерс , доцент кафедри соціології IU. «Це є додатковим доказом того, що освіта, окрім того, що є цінною для окремих людей, також є ресурсом для спільного використання».

Дослідники використали понад півстоліття дані Вісконсинського поздовжнього дослідження, багатого поздовжнього дослідження окремих осіб, їхнього подружжя, їхніх братів і сестер, а також подружжя їхніх братів і сестер, яке включає інформацію про здоров’я респондентів, шлюби, освіту та освітні досягнення. їхніх подружжя. Через час дослідження, яке розпочалося в 1957 році, воно стосується лише гетеросексуальних пар.

Елейн М. Ернандес , співавтор дослідження та асистент кафедри соціології IU, сказала, що дослідники регулярно спостерігали зв’язок між освітою подружжя та здоров’ям, але природу цього зв’язку встановити було важче. Оскільки здорові люди, як правило, мають більше шкільної освіти та співпрацюють з тими, хто також має високу освіту, може бути важко виокремити унікальний ефект навчання подружжя.

Щоб вирішити це, команда порівняла самооцінку здоров’я братів і сестер, чиї подружжя мали різний рівень шкільної освіти. Ідея, за словами Халперн-Маннерс, полягала в тому, щоб знайти пари людей, які були б максимально схожі за різними параметрами, а потім запитати, чи можуть відмінності в освіті їхніх партнерів пояснити відмінності в їхньому здоров’ї.

Вони виявили, що вплив навчання подружжя на самооцінку загального здоров’я людини є позитивним і відносно великим, що свідчить про те, що люди виграють від більш високоосвічених партнерів так само (і приблизно в тій самій мірі), як і від високого рівня. самі навчалися.

Ця закономірність була особливо яскраво виражена серед жінок, здоров’я яких було більш тісно пов’язане з освітою подружжя, ніж у чоловіків. Цей висновок, сказав Ернандес, може відображати період часу (1960-1970-ті роки), протягом якого більшість респондентів закінчили освіту, одружилися та почали працювати. 

«Той факт, що ми спостерігаємо значні перехресні ефекти, означає, що освіта має переваги для зміцнення здоров’я людини, але вона також має відчутні переваги для тих, хто їх оточує, особливо інтимні зв’язки», – сказав Халперн-Маннерс. «Це підкреслює важливість освіти — як суспільного блага, в яке варто інвестувати — і говорить про те, що його загальний вплив на здоров’я населення може бути більшим, ніж ми зазвичай уявляємо».

Джерело

COVID-19 Live