fbpx

Згідно з опитуванням CNBC Millionaire Survey, більшість міленіалів мають більшу частину свого багатства в криптовалютах, і вони планують додати більше в 2022 році, незважаючи на недавнє зниження цін.

Згідно з опитуванням інвесторів із інвестованими активами на суму від 1 мільйона доларів США (не враховуючи місце проживання), 83% мільйонерів-міленіалів володіють криптовалютами. 

Згідно з опитуванням, більше половини (53%) мають принаймні 50% свого багатства в криптовалютах і майже третина мають принаймні три чверті свого багатства в біткойнах, ефірі та інших видах криптовалюти.

Криптоавудименти міленіалів різко контрастують зі старшими поколіннями мільйонерів. Згідно з опитуванням, лише 4% класичних міліонерів старшого віку мають будь-яку криптовалюту, тоді як понад три чверті інвесторів покоління X не володіють жодною криптовалютою.

Розрив поколінь

Результати свідчать про те, що криптовалюта створює величезний розкол поколінь у інвестуванні та створенні багатства. У той час як старші покоління мільйонерів все ще в основному скептично ставляться до криптовалюти та її майбутнього, криптовалюти стали основним джерелом створення багатства та зростання активів для багатьох молодих інвесторів, які рано ввійшли та отримали швидку віддачу.

«Це велика різниця між багатствами різних поколінь», — сказав Джордж Уолпер, президент Spectrem Group, яка проводить опитування з CNBC.

Незважаючи на недавнє зниження цін на біткойн та інші криптовалюти, міленіали не планують відмовлятися від своїх криптоінвестицій. Близько половини (48%) планують збільшити свої активи протягом наступних 12 місяців, а ще 39% планують зберегти свій поточний рівень криптовалют. Лише 6% тисячолітніх мільйонерів планують скоротити свої криптоінвестиції протягом наступного року.

Дилема для розпорядників капіталу

Оскільки так багато міленіалів і інвесторів покоління Z стають мільйонерами з криптоекономіки, це, ймовірно, залишиться головним напрямком у їхньому інвестуванні в найближчі роки. Це створило нову дилему для компаній з управління капіталом. 

Більшість існуючого бізнесу приватних банків, компаній з управління капіталом і радників походить від заможних клієнтів похилого віку, які не хочуть криптовалюту та пов’язані з нею ризики у своєму портфелі або продуктах. Проте їхнє майбутнє залежить від клієнтів наступного покоління, які вимагають криптопродуктів та порад.

«Я не впевнений, що індустрія управління капіталом усвідомила, що вони дійсно повинні думати про них як про абсолютно різні покоління», – сказав Уолпер. «Більшість фірм сподівалися проігнорувати це. Але міленіали не збираються просто «вирости» з криптовалют».

Уолпер сказав, що багато компаній з управління капіталом неохоче додають криптовалюту безпосередньо до своїх інвестиційних платформ через юридичні ризики та ризики ефективності. Проте зі зростанням кількості крипто-фінансових продуктів, які стають доступними, включаючи ETF, засновані на криптовалюті, набагато більше фірм тепер можуть почати пропонувати криптопродукти молодим інвесторам.

«Це дозволяє їм пропонувати доступ до біткойнів та інших криптовалют, не будучи прямим власником», — сказав він.

Уолпер сказав, що є дві широкі категорії міленіалів — ті, хто заробив свої мільйони на криптовалютах, і ті, хто додав до свого наявного багатства (в основному отриманого від спадку або стартапів), інвестуючи в криптовалюту. Згідно з опитуванням Spectrem, 45% мільйонерів-мілленіарів вважають спадщину фактором свого багатства. Серед міленіалів, які вартують 5 мільйонів доларів і більше, спадщина була головним фактором (75%) їхнього багатства.

У той же час, міленіали, які ввійшли в криптовалюту багато років тому з невеликими ставками від своїх доходів, стали мільйонерами, які здобули власні гроші завдяки прибутковості криптовалют, яка значно перевершила акції та інші класи активів. Тепер питання полягає в тому, чи залишаться міленіали на ринку криптовалют — і в лавах мільйонерів — якщо біткойн та інші токени тривалий час знижуються.

Джерело

COVID-19 Live