fbpx

Він практично витіснив інші штами в деяких країнах

Нове дослідження вчених з Тель-Авівського університету показало, що британський штам COVID-19 на 45% більш заразний, ніж оригінальний варіант вірусу. Дослідники спиралися на дані близько 300 000 тестів, отриманих у випробувальній лабораторії компанії Electra Group, пише HighTech Plus.

За словами дослідників, дані з лабораторії показують, що поширення британського штаму було дуже швидким: 24 грудня 2020 року тільки 5% позитивних результатів було віднесено до британського варіанту COVID-19. Всього через шість тижнів, в січні 2021 року, на цей варіант припадало 90% випадків COVID-19 в Ізраїлі. Зараз цей показник близько 99,5%.

«Щоб пояснити цей різкий ріст, ми поставили собі питання: скільки людей, в середньому, заражаються хворобою від тих, у кого є будь-який з варіантів? Ми виявили, що британський варіант на 45% – майже в 1,5 рази – заразніший», – зазначили вчені.

На другому етапі дослідження вони сегментували інфекцію за віковими групами. Результати показали, що переломний момент для населення у віці 60+, порівняно з іншими віковими групами, настав через два тижні після того, як 50% населення Ізраїлю 60+ отримали першу вакцину.

«До січня ми спостерігали лінійну картину, але через два тижні після того, як 50% населення Ізраїлю у віці 60 років отримали першу дозу вакцини, цей графік різко і суттєво порушився. Протягом січня спостерігалося різке зниження кількості нових випадків в групі 60+, поряд зі зростанням решти населення. Простіше кажучи, оскільки більше 90% померлих від COVID-19 були старшими 60 років, можна сказати, що вакцина врятувала сотні життів – навіть в короткостроковій перспективі», – додали вчені.

Як повідомлялося, у США виявили потенційно стійкий до антитіл штам коронавірусу.

Джерело

COVID-19 Live