fbpx

Громадська організація Impact спільно з КУ Інститутом міста презентувала результати опитування на тему безпеки дорожнього руху біля закладів освіти Львова, участь у якому взяли 800 вчителів, 3000 школярів та 2000 батьків.

Нижче подаємо результати дослідження.

У дослідженні «Безпека дорожнього руху біля закладів освіти Львова» вдалось з’ясувати, що майже 2/3 від усіх львівських учнів добираються до школи самотужки. Що старшим є учень, то частіше він добирається до закладу освіти самостійно. Майже кожен другий учень міста проходить від дому до закладу в середньому не більше одного кілометра. Хоча є, наприклад, майже 13% і тих, хто щодня до школи долає більше 7 кілометрів.

При цьому 6% учнів із тих, що ходять до закладів освіти пішки, вказали, що відчувають постійну небезпеку на шляху «школа/гімназія-дім». За районом розташування закладу освіти учні із Галицького та Залізничного найчастіше мають почуття страху від можливих інцидентів.

Водночас в опитуванні «Безпека дорожнього руху біля закладів освіти Львова» респондентам було поставлено питання, як часто вони переглядають гаджети під час переходу дороги. Майже 7% учнів більше ніж 5 разів на день можуть слухати музику/розмовляти по телефону, коли пересікають дорогу.

У порушенні правил дорожнього руху зізналися і самі батьки/опікуни. Кожен десятий із батьків зізнався, що ігнорує дотримання швидкісного режиму, коли перебуває за кермом. Подібна ситуація є й у дотриманні правила «Використання ременя безпеки»: майже 6% батьків/опікунів роблять це рідко або майже ніколи, водночас демонструючи дітям, що це – не важливо.

В опитуванні ГО Impact та КУ Інституту міста також вдалося з’ясувати, що 7% львівських учнів добираються до своєї школи громадським транспортом. Упродовж останніх 2-х років третина (31,4%) учнів-користувачів громадського транспорту мали суперечки із водіями через пільги безкоштовного проїзду. Найчастіше такі інциденти траплялися серед учнів-підлітків 14-17 років (39,4%), ніж серед учнів 10-13 років (22,8%).

Рішення для покращення ситуації з безпекою дорожнього руху

У межах дослідження було також зібрано побажання респондентів щодо кроків у покращенні безпеки дорожнього руху. Діти та батьки зійшлись на тому, що пріоритетним має бути покриття території закладу освіти більшою кількістю камер відеоспостереження (50% та 60% відповідно). Натомість кожен другий із учителів найголовнішим кроком вважає – зменшення швидкості руху транспортних засобів на дорогах (52%).

Серед інших пропозицій – збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху, посилена робота з боку патрульної поліції, додаткові навчальні курси про ПДР для дітей тощо.

Довідка

Дослідження передбачає 3 ступені реалізації: кабінетне дослідження [збір статистичних даних від Національної поліції України та головного управління]; кількісне дослідження [проведення опитування серед педагогічного персоналу (800 осіб, що працюють у закладах середньої освіти Львова); учні, віком від 10 до 14 років (3000 осіб); спільнота батьків (2000 осіб, які мають дітей шкільного віку); якісне дослідження [проведення фокус-групової дискусії із фахівцями та фахівчинями у сфері безпеки].

Опитування проводилось у період з 5 по 24 жовтня 2021 року комбінованим методом із використанням телефонного та електронного опитування. Теоретична статистична похибка вибірки з імовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для масиву даних педагогічного персоналу; 2,2% – для учнів закладів середньої освіти; 2,9% – для батьків дітей шкільного віку; та для показників, наближених до 50%.

Джерело

COVID-19 Live