fbpx

Питання – чи потрібно дітям давати знання щодо сексу в школах – ще не вичерпало себе у форматі дискусій. Думок «за» і «проти» немало.

Соціологи ж провели дослідження, яке показало, що майже 84 % батьків та вчителів вважають, що в школах може бути сексуальна освіта.

Результати дослідження «Обізнаність та ставлення спільноти вчителів до комплексної сексуальної освіти» були презентовані під час  конференції «Впровадження комплексної сексуальної освіти і принципів гендерної рівності: перспективи в Україні 21-го століття», яка з міжнародною участю відбулась 19-20 листопада. На заході  обговорювали роль комплексної сексуальної освіти (КСО) у розвитку ключових компетенцій молоді в галузі здоров’я, безпеки і соціального добробуту. 

«Результати дослідження показують, що на шляху впровадження КСО досі існують бар’єри, зокрема стереотипи та міфи про її контент, недостатня обізнаність щодо світових досліджень, які доводять її ефективність», – йдеться у прес-релізі про дослідження.

Отже, що показали результати дослідження?  

  • 89% батьків та 92% вчителів підтримали думку про те, що  сім’я, у якій виховується дитина, має забезпечувати сексуальну освіту.
  •  48% матерів і татів позитивно ставляться до участі їхньої дитини у відповідних неформальних заходах поза школою, наприклад, у тренінгах, лекціях, онлайн-курсах.
  • 40% респондентів-освітян впевнені у власних відповідних компетенціях і переважно позитивно оцінюють свою готовність до реалізації сексуальної освіти в школах.

Цікаво, що

  •  62% опитаних вчителів/ок переконані, що дівчата, які носять короткий одяг та використовують макіяж, цим спонукають хлопців до активних залицянь;
  •  33% переконані, що в Україні аборти мають бути заборонені;
  • 36% вважають, що негетеросексуальна орієнтація потребує лікування;
  • 19% зазначають, що  діти з ВІЛ не повинні вчитися разом з іншими дітьми;
  • 91% вчителів мають запити щодо власної підготовки, супровідних матеріалів та підтримки з боку МОН та інших сторін освітнього процесу.

«Відкритий діалог між дорослими та дітьми – один із важливих інструментів, яким можна передбачити та захистити дитину від небажаної інформації. Ми маємо розуміти та нести відповідальність за майбутнє підростаючого покоління – не відкладати важливі теми для розмов на пізніше», – підкреслила Оксана Савицька, керівник експертної групи з питань дошкільної освіти МОН.

ДОВІДКА. Дослідження «Обізнаність та ставлення спільноти вчителів до комплексної сексуальної освіти» проводилося за підтримки Міністерства освіти та науки України Аналітичним центром Cedos у партнерстві з Дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. Опитування відбувалося у грудні 2019 – червні 2020 і охоплювало усю країну, окрім тимчасово окупованих територій.

Джерело

COVID-19 Live