fbpx

Найбільше у середньому заробляють дніпровські фрілансери

За два роки українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, побільшало на третину, а їхній середній дохід зріс на 18%. Найбільше у середньому заробляють дніпровські фрілансери, кияни – лише на 4 місці. Водночас понад половина від усіх загальних зарахувань фрілансерам концентрується у найбільших 5 містах України.  Про це свідчать результати дослідження платіжної платформи Payoneer.

У період з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилась на 31%. Середній дохід фріланс спеціаліста за два роки підвищився на 18%, а загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%.

Доходи українських фрілансерів, працюючих з іноземними клієнтами, за останні два роки зросли на 18% – дослідження

«Ми бачимо, що понад половина загальних зарахувань фрілансерам, а саме 54%, концентрується у 5 найбільших містах України. Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% – на Харків, по 7% – на Львів і Дніпро, 5% – на Одесу. Водночас віддалений фріланс може позитивно впливати на зайнятість населення в регіонах, спонукаючи людей приєднуватися до вже наявних бізнесів або починати власні справи. Це може стати для українців гідною альтернативою переїзду до більших міст або за кордон», –   зазначив Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.

Доходи українських фрілансерів, працюючих з іноземними клієнтами, за останні два роки зросли на 18% – дослідження

Найвищий середній дохід у фрілансерів з Дніпра – він виявився на 7% більшим, аніж у спеціалістів з Харкова. Натомість розрив між харків’янами та львів’янами незначний – перші заробляють лише на 3% більше. Якщо ж порівнювати Львів із Києвом, який на четвертій сходинці, то середній дохід столичних фрілансерів за січень-березень 2021 був на 15% нижчим. Майже однаково з киянами заробляють одесити – різниця у середньому доході фрілансерів склала лише 2%.

Інакше складається рейтинг великих міст якщо порівняти прирости у доходах фрілансерів. Так, найзначніше за два роки зріс середній дохід львівського фрілансера: за січень-березень 2021 він заробив на 33% більше, аніж за аналогічний період 2019 року. Середній дохід дніпровського фрілансера за той самий період підвищився майже на чверть (+24%), одеського – на 20%, харківського та київського – на 6% і 5% відповідно.

Водночас додалось і самих фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Найзначніше зросла їхня кількість у Харкові та Дніпрі – у 1,5 раза, якщо порівнювати 1 квартали 2019 та 2021 років. На третину, або на 35% більше нині фрілансерів в Одесі, на 23% – у Києві, і на 12% – у Львові.

Раніше повідомлялося, що попри падіння глобального ринку аутсорсингу, доходи фрілансерів ростуть.

Джерело

COVID-19 Live