fbpx

У найближчі роки кількість випускників-бакалаврів IT-спеціальностей в українських вишах зросте – у 2024 році диплом бакалавра отримають більше 20 тисяч осіб у сфері IT, це на 23% більше, ніж у 2020 році.

Про це свідчать результати “Аналізу ІТ-освіти у вишах України”, який розробили експерти Офісу ефективного регулювання BRDO.

Щороку попит на нових ІТ-фахівців в Україні складає 30-50 тисяч осіб.

інфографіка: BRDO

Сценарій “динамічного зростання”:

  • частка вступників на ІТ-спеціальності продовжить зростання поточними темпами до 16,1% у 2026 р.;
  • відповідно, у 2030 році можна буде очікувати випуску 37,4 тисяч нових фахівців, що приблизно відповідає поточній реальній зміні кількості фахівців на ринку.

Сценарій “стриманого зростання”:

  • частка вступників на ІТ-спеціальності залишиться на тому ж рівні, що і зараз — 12%;
  • за цим сценарієм у 2030 році можна очікувати випуску 27,8 тисяч нових фахівців. Зростання кількості випускників за цим сценарієм досягається тільки за рахунок демографічних змін.

Сценарій “уповільненого зростання”:

  • частка вступників на ІТ-спеціальності поступово зменшуватиметься до 10% в 2026 р;
  • відповідно, у 2030 році можна очікувати випуску 23,2 тисяч нових фахівців.

“Таким чином, система формальної вищої освіти наразі не задовольняє попиту ринку на IT-фахівців і, вочевидь, не зможе цього досягти в майбутньому. Перекваліфікація і неформальна освіта спеціалістів інших галузей, а також імміграція IT-фахівців та залучення іноземців дистанційно — не менш важливі “точки зростання” для людського капіталу IT-галузі, які знаходяться поза формальною освітою”, — зазначив Ігор Самоходський, керівник сектору ІСТ BRDO.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Джерело

COVID-19 Live