fbpx

У водах річки Дніпро було виявлено 161 забруднювач, про це свідчать дані Рахункової палати. Беручи до уваги рівень забрудненості, зазначається, що річка опинилася на межі екологічної катастрофи.

Зокрема повідомляється, що у поверхневих водах Дніпра були виявлені такі забруднюючі речовини, як гербіцид атразин, а також метали кадмій і нікель. Такий рівень забруднення води, за словами екологів, загрожує здоров’ю українців і може спричинити екологічну катастрофу.

Окрім вже зазначених забруднювачів, у водах Дніпра була також виявлено серйозні перевищення вмісту синтетичних речовин. Зазначається, що йдеться про сільськогосподарські отрутохімікати, фармацевтичні препарати, синтетичний мускус, який використовують у парфумерії, і також важкі метали, такі як цинк, мідь і ртуть.

До того ж екологи відзначають, що через цвітіння Дніпра, у річці масово гине риба. Ситуація також погіршується обмілінням річки, яке відбувається внаслідок відсутності днопоглиблювальних робіт, які здійснювались при використанні річки як транспортної артерії. Таким чином, екологічний стан басейну Дніпра фактично катастрофічний, свідчать данні Рахункової палати.

Окрім цього, у Рахунковій палаті заявили, що у разі, якщо екологічна ситуація в Дніпрі не покращиться, вода і далі буде забруднюватися. Через це може виникнути необхідність повного очищення басейну річки. Своєю чергою такі міри призведуть до збільшення витрат запланованих бюджетом на виконання заходів Програми за цим напрямом у понад 2 тисячі разів. Відмічається, що за чотири роки на оздоровлення води Дніпра з бюджету виділили лише 4,2 млн грн.

Джерело

COVID-19 Live