fbpx

Гумору і креативності українцям не бракувало ніколи. Найзапекліші бої козаків супроводжувались танцями і жартами, які дратували ворогів. Сьогодні гумор і креативність є не лише проявом нескореності і незламності українців, а й справжньою зброєю. Слова і фрази стають не просто інтернет-мемами, а й модними трендами, які надають виробникам можливість і підтримувати економіку, і регулярно переказувати кошти на потреби Збройних Сил. Свою добірку мемів воєнного часу пропонує Український соціологічний портал.

Русский военный корабль, иди на**й!

Ці слова, які в перший день повномасштабного вторгнення облетіли весь світ, приписують одному з захисників острова Зміїний Роману Грибову. Корабель миттєво став уособленням росії, а сама фраза – “золотою жилою” для виробників поліграфії, філателії і сувенірної продукції. Напрямок, вказаний російському крейсеру, використав і Укравтодор, замінивши дорожні знаки на основних автомобільних шляхах. Українці ж почали вживати фразу “прямуй за кораблем” замість нецензурної лексики.

Доброго вечора, ми з України

Автором культової фрази є фронтмен гурту “ДахаБраха” Марко Галаневич. Трек кременчуцьких діджеїв з використанням цих слів вийшов ще у жовтні минулого року, але справжнім мемом нової фази війни фраза стала після того, як її публічно вжив голова Миколаївської ОДА Віталій Кім. Вислів моментально увійшов у побут українців як привітання незалежно від часу доби. Футболки і балахони з цим написом стали трендом, а поштова марка, ескіз якої розробив сам Галаневич, поступається за популярністю хіба що російському військовому кораблю.

Напад на білорусь

“А я вам сейчас покажу, откуда на Беларусь готовилось нападение” – ця фраза президента дружньої агресору держави вмить стала крилатою. Її почали широко використовувати карикатуристи, виробники сувенірної продукції і пересічні громадяни, які, показуючи або демонструючи будь-що, додають “я вам сейчас покажу, откуда готовилось нападение”. В інтернеті фразу використовують і як самостійний мем, і як складову частину мемів різної тематики.

Паляниця, полуниця і інші нісенітниці

Українське слово “паляниця” з перших днів поширилось серед військових і цивільних як своєрідний пароль, завдяки якому можна відрізнити українця від росіянина. Згодом цей пароль було ускладнено до скоромовок на кшталт “лисиця везе паляниці по Укрзалізниці і верзе нісенітниці”. Піку своєї популярності мем “паляниця” сягнув після відеоролику, в якому російська пропагандистка скабєєва демонструє свої знання української, кажучи, що “поляница – это у них клубника”. Звичайно, цим не могли не скористатись креативні дизайнери – продукція з зображенням трускавки і підписом “паляниця” знайшла свого споживача.

Так, як відьма скаже

“Ти взагалі знаєш, де знаходишся? Це Конотоп. Тут кожна друга жінка – відьма. У тебе х** завтра стояти не буде”, – ці слова мешканки Конотопа відгукнулися у вірші Людмили Горової. Рядок із цього вірша “Буде тобі, враже, так, як відьма скаже” швидко поповнив скарбничку мемів і крилатих висловів, ставши основою для творчих проявів. Йдеться не лише про інтернет-креативи. Варто відзначити календар, створений дівчатами-волонтерками, які постали на сторінках цього календаря в образах відьом і чаклунок. Календар було випущено обмеженим накладом, і кошти з продажів “відьми” передали на потреби ЗСУ. 

Чорнобаївка

Блискуча військова операція, якою керував генерал Марченко, викликала неабиякий захват українців. Сама назва Чорнобаївка миттєво стала мемом, а події на летовищі – основою для сюжетів фотоколажів, пісень, відеороликів і інших глузливих креативів. Футболки, чашки і постери з символічними зображеннями і написами також вийшли в світ і користуються чималим попитом у вдячних українців, які досі не втомились вести рахунок на кшталт футбольного: “Чорнобаївка – орки: 20:0”.

“Я в калідорі”

Саме слово “калідор” не нове серед інших слів українського сленгу. Проте воно набуло нового значення і сенсу під час повітряних тривог. Керуючись “правилом двох стін”, українці почали використовувати коридор як альтернативу укриттю. Одні просто тікають туди, почувши сирену, інші облаштовують там спальні місця. “Ти в укритті? – Я в калідорі”, “Мій калідор – моя фортеця”. Словом, через сирени “калідор” поповнив список мемів воєнного часу і не залишився поза увагою креативників, які створюють і випускають різноманітні тематичні картинки і таблички для інтер’єру “найнадійнішого укриття”.

Бавовна

Появою мему “бавовна” українські користувачі соцмереж зобов’язані росіянам, в звички яких не входить називати речі своїми іменами. Так, вибухи, які почали лунати ще навесні на території російської федерації, тамтешня преса і пересічні громадяни назвали “хлопками” (“В Белгороде снова что-то хлопнуло”). Оскільки в російській мові визначення звуку і назва текстильного матеріалу мають однакове написання, українці одразу ж відреагували: “в них хлопок, в нас бавовна”. Відтоді “бавовною” стали називати вибухи не лише на росії, а й на тимчасово окупованих територіях України та в анексованому Криму.

Кури там, де ще не попало

За однією з версій рашистів, “бавовна” на їхніх об’єктах трапляється через недбалість тамтешнього персоналу, який буцімто курить у невстановлених місцях. Навіть із шкідливої звички кмітливі українці примудрились зробити мем! “Не кури, де попало, кури там, де ще не попало” – така от шкідлива порада російським курцям. Хай не літературною солов’їною, зате ворогу зрозуміло. Чого не зробиш заради розквіту “бавовни”… (USP рекомендує: українцю, кинь палити, бо вмреш і не побачиш, як здохне путін!)

“Гарячі” тури в Крим 

Доки преса, експерти і політики сперечаються, чиєю зброєю, вітчизняною або американською, було атаковано окупантські бази в анексованому Криму, користувачі соцмереж з блискавичною швидкістю розповсюдили інтернетом новий мем – “тури в Крим від Himars”. Жарти жартами, але ніхто не здивується, якщо після Перемоги з’явиться турагенція з такою назвою, і основним напрямом її діяльності будуть подорожі до Криму! Не найгірша перспектива відновлення післявоєнної економіки

#УСП #гумор #шутки #меми #мемы #Україна #приколи #війна

Сюзанна Еллі

COVID-19 Live