fbpx

Держава відшкодує ймовірні наслідки від вакцинації проти СOVID-19.

Як передає Укрінформ, про це журналістам сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми не просто звільнили (виробників вакцин від відповідальності – ред.), держава взяла на себе відповідальність, яка була на фармкомпаніях. Це дуже важлива річ. Ми беремо на себе відповідальність за компенсацію будь-якої завданої шкоди через різні побічні ефекти від використання вакцини. З цією метою буде створено відповідний фонд, розрахований на кожну дозу вакцини, буде розроблений відповідний механізм, як і в яких випадках здійснюються виплати, якщо така шкода буде», – сказав Степанов

Він нагадав, що на понад 92 тис. щеплень, проведених в Україні станом на 19 березня, лише в 455 випадках зафіксовано незначні побічні реакцій, це 0,5%.

Міністр уточнив, що мається на увазі завдання шкоди здоров’ю, внаслідок чого людина потребуватиме лікування, реабілітації.

За словами Степанова, у зв’язку з тим, що розробка вакцин була безпрецедентно швидкою, а клінічні і постмаркетингові дослідження не були завершені, деякі виробники поставили умову звільнити їх від відповідальності за певні наслідки внаслідок вакцинації.

Нагадаємо, 19 березня Верховна Рада звільнила виробників вакцин від відповідальності за можливі ризики вакцинації. Також від відповідальності звільняються медпрацівники, які проводили щеплення, якщо вони діяли за інструкціями виробника вакцини.

Для України ухвалення цього закону означає отримання доступу до вакцин від COVID-19.

Джерело

COVID-19 Live