fbpx

Тепер у кожного з батьків в Україні є можливість проконсультуватися в експертів щодо проблем насильства в інтернет

В Україні почала діяти Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті – 1545  (далі обрати 3). Лінія створена Урядовим контактним центром у партнерстві з освітнім проєктом #STOP_SEXтинг та за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.

«Тепер у кожного з батьків в Україні є можливість проконсультуватися в експертів щодо проблем насильства в інтернеті: доведення до самогубства, кібербулінгу, секстингу, шахрайства тощо. Лінія консультаційної підтримки дозволить впровадити в Україні здобутки міжнародної спільноти щодо захисту дітей. Вважаю, що це надзвичайно важлива соціальна ініціатива, про яку мають дізнатися в кожній українській родині», – коментує впровадження Урядової лінії з питань безпеки дітей в інтернеті Михайло Шелемба, СЕО «Датагруп».

Консультаційна лінія в першу чергу орієнтована на дітей, які зіткнулись із проблемами онлайн, та на дорослих, чиї діти мають проблеми в мережі Інтернет. Проте зателефонувати та отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями захищеності дитини в інтернеті. Також дорослі можуть отримати кваліфіковані консультації щодо особливостей технічних налаштувань додатків, якими діти користуються в цифровому середовищі. 

«Будучи соціально відповідальною компанією та одним із провідних гравців на телеком-ринку країни, ми розуміємо, що сьогодні захист дітей в інтернеті – це необхідність. Тому це не перша ініціатива стосовно захисту дітей в інтернеті, яку ми підтримуємо. Надалі ми також плануємо  впроваджувати освітні програми або проєкти у цьому напрямку», – підкреслює Михайло Шелемба.

Лінія є важливим та актуальним інструментом захисту дітей в Україні. Задля її ефективної діяльності відділом кіберполіції була надана консультація з питань залученості поліції в розслідуваннях кіберзлочинів та пояснення механізмів покрокового реагування у випадках, коли вчиняються кіберзлочини. Адже, згідно з даними дослідження SWGfL, у період карантину підлітки почали проводити на 80 % більше часу онлайн, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась удвічі. Водночас у дослідженні ITU зазначається, що понад 85 % дорослих українців не знають, куди звертатись у випадках виникнення проблем у цифровому середовищі.

«З метою захисту дітей від онлайн-насильства різні країни світу об’єднують свої зусилля, оскільки інтернет не має державних кордонів. Так само ризики для дітей в інтернеті не мають кордонів у жодній країні, тому є особливо цінним, що з метою створення консультаційної лінії об’єднали зусилля уряд та бізнес, приватний та громадський сектори», – пояснює Анастасія Дьякова, національний експерт із захисту дітей від насильства, яка працює у команді Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Спеціалісти лінії 1545 працюють цілодобово та надають інформацію щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі для попередження насильства, порушення прав та інших зловживань в інтернеті, а також щодо шляхів реагування на негативний онлайн-досвід.

Нагадаємо, що фахівці «Датагруп» із кібербезпеки є учасниками процесу розробки та реалізації «Національної стратегії захисту дітей у цифровому просторі 2020-2026 – безпечний інтернет в освітніх установах».  У 2019 році «Датагруп» підтримала першу всеукраїнську акцію #STOP_SEXтинг у межах міжнародного Дня безпечного інтернету.

Спеціально для акції #STOP_SEXтинг команда Уповноваженого Президента України з прав дитини спільно з Департаментом кіберполіції м. Києва, видавництвом «Ранок» та за підтримки інтернет-партнера «Датагруп» ініціювали розробку шкільного уроку на тему захисту підлітків від сексуальних ризиків у мережі Інтернет «Інтимне селфі в інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?».

Джерело

COVID-19 Live