fbpx

Якщо в салоні літака в кожному ряду буде порожнє місце, це може знизити ризик зараження на 40%.

Дослідники поширили в повітрі салону літака вірус MS2, РНК-вірус, який атакує певні бактерії, але не шкідливий для людини, повідомляє livescience.com.

Використовуючи дані цих експериментів, у яких моделювалися як однопрохідні, так і двопрохідні салони, дослідники створили комп’ютерну модель для аналізу зниження впливу SAR-CoV-2 в міру віддалення від інфікованої людини. Вони також змоделювали ситуацію, у якій середні сидіння залишалися б порожніми.

Результати показали зниження впливу вірусу на 23-57%, коли середні місця залишалися порожніми.

Учені також змоделювали ситуацію для салону літака на 120 чоловік, коли одна, дві або три людини заразилися SARS-CoV-2, а середні сидіння залишалися порожніми. Вони виявили, що залежно від того, скільки людей були заразними, порожні середні місця знижують ризик подальшого зараження на 35-40%.

Нарешті дослідники перевірили сценарій, у якому дев’ять інфікованих пасажирів були розсаджені між трьома повними рядами. Результати показали зниження схильності вірусу на 57% при порожніх середніх містах.

Дослідження, проведене вченими з Центрів контролю і профілактики захворювань (CDC) і Університету штату Канзас, було ще у 2017 році і вивчало розповсюдження грипу на борту літака.

Оскільки вихідні дані були зібрані до пандемії COVID-19, дослідники не вивчали вплив масок на поширення вірусу. Маски добре блокують великі краплі з дихальних шляхів, що не розносяться далеко перед падінням.

Таким чином поєднання порожніх середніх сидінь і масок на обличчі, ймовірно, буде більш ефективним засобом для блокування передачі вірусу, ніж тільки носіння масок.

Джерело

COVID-19 Live