fbpx

Упродовж листопада-грудня 2021 року команда CNA International IT досліджувала рівень заробітних плат у сфері та слідкує, як ринкові тренди впливають на працівників. 

Висновки дослідження сприятимуть прозорості ринку. Зокрема, ІТ-спеціалісти отримують чіткіше розуміння, на що вони можуть претендувати та за яких умов, а роботодавці зможуть краще визначити конкурентні аспекти пропозицій для потенційних співробітників.

Ключові завдання зарплатного опитування CNA IT:

  • аналіз середнього рівня зарплат у різних сферах українського IT-сегменту відповідно до досвіду спеціалістів;
  • висвітлення контексту, який формує потреби та вимоги працівників сфери IT.
  • окреслення картини настроїв представників IT-cфери стосовно ключових ринкових трендів 2021 року.

Про найцікавіші спостереження цьогорічного дослідження розповіла керуючий партнер CNA International IT Влада Лященко під час прес-конференції в “Інтерфакс”.

“Український ІТ сегмент переживає трансформації. У першу чергу це збільшення конкуренції за технічних спеціалістів. Компанії ростуть, масштабуються, виходять на IPO. Зараз всі розуміють, що наявність висококваліфікованих спеціалістів є запорукою міцних конкурентних переваг. Через це, коли справа доходить до найму спеціалістів, багато хто не шкодує грошей та збільшує пропозицію аби спеціаліст віддав їм перевагу. Інша частина з них обумовлена зміною умов роботи через пандемію. Також, протягом року сталися декілька суттєвих змін в законодавстві (Дія City, легалізація віртуальних активів), які в майбутньому матимуть великий вплив на сегмент.”

Зростання зарплат було найвиразнішим трендом українського ІТ за 2021 рік. Ця ситуація обумовлена рядом факторів.

  • Непропорційне зростання попиту на спеціалістів у порівнянні з наявною пропозицією. Шукають більше ніж є на ринку праці.
  • Заплати junior спеціалістів виросли на 20-25%. Зростання не таке суттєве через розмивання визначення junior внаслідок збільшення кількості випускників ІТ курсів. Наразі junior є зручним рішенням для компаній, які шукають спеціалістів за помірні гроші та можуть тренувати їх в потрібному собі напрямі.
  • Водночас, зарплати для middle спеціалістів зросли на 50-100% у порівнянні з минулими роками. Через те, що middle спеціалісти є хребтом будь-якої команди розробки – потреба в них завжди є. Відповідно, аби найняти такого спеціаліста компанії готові надавати дуже конкурентні пропозиції. Це сприяє інтенсивному зростанню рівнів зарплат. По суті, зарплати middle спеціалістів багато в чому почали рівнятися з зарплатами senior спеціалістів.
  • Зарплати senior спеціалістів в середньому мали зростання 30-40%, але тут треба врахувати специфіку попиту. Senior також треба всім, але на відміну від middle спеціалістів, компанії віддають більшу перевагу внутрішньому рекрутингу senior та lead спеціалістів через те, що вони вже ознайомлені зі специфікою проекту та процесами компанії. Це обумовлює відносно нижчий рівень зростання зарплат. У випадку коли компанія шукає senior спеціаліста зовні, особливо якщо це висококваліфікований спеціаліст з затребуваними навичками, пропозиція може зрости і на 50-60%. 

Детальніше з дослідженням CNA International IT можна буде ознайомитися наприкінці року.

Джерело

COVID-19 Live