fbpx

На початку пандемії Райан Вілсон уважно дотримумвася запобіжних заходів — носив маску, не спілкувався, більше робив покупки в Інтернеті.

38-річний батько і м’ясник морепродуктів з Касселберрі, штат Флорида, каже, що трохи розслабився після вакцинації минулого року. У нього було кілька друзів, і він більше бачив своїх батьків, при цьому обов’язково одягаючі маску у таких місцях, як продуктовий магазин. Нещодавній сплеск вірусу не змусив його сильно змінити свою поведінку, тому що він вакцинований і прочитав, що цей варіант викликає менш важке захворювання.

І, як і багато хто, Вілсон прийшов до думки, що COVID-19, ймовірно, ніколи не зникне повністю.

«Це стане ендемічним, і ми залишимося з ним назавжди», — каже він. «Це засмучує, але що ви можете з цим зробити?»

Багато американців погоджуються, що вони «затримаються на цьому назавжди» — або, принаймні, на довгий час. Опитування Центру досліджень зв’язків з громадськістю Associated Press-NORC показує, що лише 15% кажуть, що вважатимуть пандемію закінченою лише тоді, коли COVID-19 буде повністю ліквідований. Навпаки, 83% кажуть, що вони відчувають, що пандемія закінчилася, коли це переважно легка хвороба.

Опитування показує, що 59% американців вважають важливим, щоб вони особисто були вакциновані проти COVID-19, щоб відчувати себе в безпеці, беручи участь у громадських заходах.

Але, підкреслюючи те, що влада називає тривожно низьким рівнем вакцинації проти COVID-19 серед американських дітей у віці від 5 до 11 років, лише 37% батьків вважають важливим, щоб їхні діти були вакциновані, перш ніж вони повернулися до нормального життя. І хоча бустери забезпечують значно кращий захист від COVID-19, особливо від Омікрон, ніж дворазовий курс вакцин Pfizer або Moderna, лише 47% американців вважають, що вони повинні отримати його.

Вілсон із Флориди сказав, що, поки він вакцинований, він не планує вакцинувати свою 5-річну доньку, оскільки чув, що шанси здорових дітей страждати від симптомів застуди низькі.

У Міннеаполісі 36-річний дослідник охорони здоров’я Колін Планалп зробив щеплення своєму 6-річному сину, як тільки міг. 

«Діти можуть дійсно захворіти від COVID», – каже він, звинувачуючи органи охорони здоров’я за те, що вони не пояснюють це громадськістю.

Хоча діти, як правило, відчувають себе краще, ніж дорослі, експерти кажуть, що вони все ще можуть страждати від серйозних захворювань і довгострокових наслідків для здоров’я від вірусу.

Опитування показує, що більше американців вживають запобіжних заходів проти вірусу, ніж до сплеску омікрону.

Загалом, 64% зараз кажуть, що вони завжди або часто уникають великих груп, а 65% носять маски поруч з іншими, що в порівнянні з 57% у грудні. Шістдесят відсотків стверджують, що вони регулярно уникають неважливих подорожей, порівняно з 53% місяць тому. Цей рівень обережності є найвищим із минулої весни, до того як мільйони американців були повністю вакциновані.

На початку пандемії Планальп і його дружина місяцями працювали вдома, а свого маленького сина залишали вдома. Але коли вони зробили щеплення, вони дозволили собі більше виходити на вулицю, відвідувати родину за межами штату, навіть підробляти в офісі.

Потім з’явився дельта-варіант, і вони посилили свої запобіжні заходи. За допомогою omicron вони ще більше підвищили їх.

«Я перейшов на маски N95, тому що більше не впевнений у звичайних тканинних масках, і я більше не виходжу взагалі», – каже Планальп. «Ми скасували плани подорожей. Мій син вже більше тижня не навчається, і, сподіваюся, він повернеться в коледж за тиждень. Але хто насправді знає?»

Планальп також не думає, що вірус нікуди подіється — і також не впевнений, що він стане м’якшим:

«Ми не збираємося покінчити з цим. З часом це зміниться, і ми просто не можемо точно передбачити, як це зміниться».

Вакциновані американці все ще частіше дотримуються запобіжних заходів. Сімдесят три відсотки вакцинованих американців кажуть, що вони часто носять маску поруч з іншими, порівняно з 37% невакцинованих американців.

50-річний Девід Клоуз, який не вакцинований, каже, що ніколи не змінював жодної своєї поведінки. «Для мене це закінчилося», — каже він. «Я ніколи не впадав у страх перед пандемією».

Клоуз, який у травні переїхав з Тампи, штат Флорида, до Вонора, штат Теннессі, каже, що він, його дружина та двоє дітей хворіли на COVID-19 у жовтні. Він думає, що його дружина заразилася на роботі, але вони не вжили заходів, щоб тримати її ізольованою від решти родини.

«Я щовечора лягав у ліжко, ліг у ліжко й заснув поруч із нею, тому що я завжди так робив», — каже він.

За його словами, у Клоуса була температура приблизно 39 або 40 градусів протягом приблизно 24 годин, і він знову піднявся і почував себе чудово протягом 36 годин. Він втратив смак і запах приблизно на 10 днів.

«Я завжди можу пережити хворобу», — каже він. «Я не боюся таких речей».

Дослідження показують, що навіть для людей, які вже хворіли, вакцинація забезпечує додатковий захист від COVID-19, який наразі вбив понад 850 000 американців.

У Майнерсвіллі, штат Юта, 57-річна Джеймі Костелло, вчителька математики і мати восьми дітей, не була вакцинована — не тому, що вона проти вакцин, а тому, що у неї була важка реакція на щеплення від грипу та одужання від COVID-19. Як і багато американців, Костелло вважає, що COVID – це щось таке, що стане таким знайомим, як грип.

«Це дуже швидко мутуючий вірус, — каже вона. «Зрештою, нам просто доведеться сказати, що це сезон грипу та COVID, а не просто сезон грипу. Це просто там, і ми повинні якомога повернутися до нормального життя».

Опитування AP-NORC, в якому взяли участь 1161 доросла людина, було проведено 13-18 січня з використанням вибірки, взятої з AmeriSpeak Panel NORC, заснованої на ймовірності, яка призначена для репрезентації населення США. Допустима помилка вибірки для всіх респондентів становить плюс-мінус 3,8 відсоткових пунктів.

Джерело

COVID-19 Live