fbpx

Незважаючи на поширені фрази «Це вам не ракети будувати» і «Це не операції робити», результати дослідників з Брістольського університету, UCL, Імперського коледжу та Королівського коледжу Лондона доказують, що і аерокосмічні інженери, і нейрохірурги мають схожий рівень інтелекту як і інші люди в цілому. 

Щоб допомогти залагодити давню суперечку, дослідники порівняли інтелект 329 аерокосмічних інженерів і 72 нейрохірургів з 18 257 представниками звичайних професій. 

Усі учасники пройшли перевірений онлайн-тест, щоб виміряти шість окремих аспектів (доменів) пізнання, що охоплюють планування та міркування, робочу пам’ять, увагу та здатність обробляти емоції.

При аналізі були враховані потенційно впливові фактори, такі як стать, манери та досвід (роки) за спеціальністю.

Результати показують, що аерокосмічні інженери та нейрохірурги однаково добре реагували на подразники та запитання в більшості областей, але їх відповіді відрізнялися у двох аспектах: аерокосмічні інженери показали кращі розумові маніпуляції, тоді як нейрохірурги краще вирішували семантичні проблеми.

Коли ці показники порівнювали із даними людей інших професій, аерокосмічні інженери не виявили суттєвих відмінностей у жодній із областей. 

Нейрохірурги вміли вирішувати проблеми швидше, ніж загальне населення, але продемонстрували меншу швидкість запам’ятовування.

Ці результати свідчать про те, що, незважаючи на стереотипи, зображені фразами «Це вам не ракети будувати» та «Це не операції робити», усі три групи показали широкий спектр когнітивних здібностей, пояснили дослідники.

Кенг Сіанг Лі, студент-медик Брістольського університету та автор дослідження, сказав: «З раннього віку на бажання дітей шкільного віку зробити певну кар’єру сильно впливають стереотипи та різні суб’єктивні уявлення. Сфери STEM, як-от нейрохірургія та аерокосмічна інженерія стикається з величезними труднощами щодо набору та підтримки кандидатів для своєї робочої сили, і не випадково ці галузі часто вважаються «чоловічими» та «занадто розумними». 

«Ми сподіваємося, що наші висновки допоможуть знищити ці бар’єри, які можуть змусити людей думати, що деякі професії виходять за межі їхнього розуміння – особливо в малопредставлених групах. Було б марною тратою потенційних талантів, просто тому, що деякі люди не мали достатньо впевненості, щоб продовжити кар’єру STEM.

«Звичайно, висококваліфіковані люди, такі як хірурги та інженери, розумні, але ці професії також вимагають багато наполегливої ​​роботи та навчання, і будь-хто, хто цікавиться цією кар’єрою, повинен відчувати себе здатним продовжити її, незалежно від стереотипів. ».

Дослідники визнають, що це обсерваційне дослідження, яке не представляє репрезентативні дані глобального кола аерокосмічних інженерів і нейрохірургів. 

Джерело

COVID-19 Live