fbpx

Чотири із шістьох членів правління компанії RIA.com — Артем Уманець, Сергій Молдаховський, Оксана Іщенко та Роман Марченко — розповіли в матеріалі актуальну інформацію щодо стану ринку авто і нерухомості, проаналізували що купують та продають українці в цей непростий час для країни, надали підсумки щодо роботи команди та благодійних ініціатив.

Попит та пропозиція на ринку авто і нерухомості

Оксана Іщенко, членкиня правління та директорка із продажів RIA.com зазначає, що ринок вживаних авто протягом усього періоду повномасштабного вторгнення має тенденцію до поступового зростання, і вже від червня починає майже співпадати із динамікою довоєнного часу. «Що не сказати про нові авто. Певна «криза» розпочалась ще до повномасштабного вторгнення, адже суттєвими стали дефіцит напівпровідників і зменшення темпів виробництва нових авто, а також коливання курсу долара. Наразі бачимо загострення ситуації щодо поставок автомобілів, хоча й тут разом із партнерами намагаємось знаходити шляхи до вирішення», — додала Оксана.

А ось ринок нерухомості, за словами Оксани, постраждав набагато більше. «Весною українців цікавила тільки довгострокова оренда. Ринок первинної та вторинної нерухомості почав відновлюватись лише влітку, коли відкрились державні реєстри», — відмітила Оксана Іщенко.

«У нас є власні аналітичні центри, завдяки їм ми щодня досліджуємо ринки, зацікавленість у тому чи іншому типі товару та аналізуємо уподобання користувачів. Станом на вересень 2022 року вже працює 71% відділів продажу новобудов. Тільки минулого місяця здано в експлуатацію 201 секція у 42 новобудовах. Українці продовжують цікавитись як первинним, так і вторинним житлом. До прикладу, за інформацією вересня, найбільше звернень українців щодо придбання новобудов було зафіксовано у Києві та Закарпатській, Київській і Дніпропетровській областях».

image-160

Не менш цікавою аналітикою поділився й Сергій Молдаховський, член правління та маркетинг-директор RIA.com: 

«Результати нашого серпневого опитування показали, що суттєво зріс відсоток охочих придбати житло на стадії будівництва, а лідером щодо купівлі лишається вторинне житло.

image-164

Що стосується автомобілів, то за даними AUTO.RIA, кількість пропозицій, як вживаних, так і нових авто у березні та квітні цього року дійсно суттєво впала, а вже від травня динаміка поступово йде вгору.

image-168

Помітною відмінністю цього року стала популярність електрокарів. У деякі місяці пропозиція вживаних авто у 2022 році перевищувала мало не у двічі рівень 2021 року.

image-172

Серед цікавих факторів цього року, варто зазначити, що попит на нові авто подекуди перевищував пропозицію. Українці найбільше цікавились новими авто в Києві, Львівській та Дніпропетровській областях. Тому однозначно хочу зазначити, що обидва ринки — авто і нерухомості — зараз тримають тенденцію до поступового зростання».

Зміни в команді: робота фахівців RIA.com

Роман Марченко, член правління та директор із продукту RIA.com розповів про команду та її роботу: 

«Наразі нас майже 400. Оскільки наші сервіси — це, в першу чергу, ІТ-продукт, то хочу зазначити, що весь цикл розробки повністю за нашою командою, без залучення аутсорсу. Кожна команда цілком автономна і має своїх розробників, тестувальників, продактів, маркетологів, смм-ніків та інших.

Наш продуктовий офіс знаходиться у Вінниці, але в команді спеціалісти із усієї України, чимало фахівців працюють із-за кордону. Формат роботи і під час ковіду, і зараз є гнучким. Якщо комусь зручно працювати в офісі, він може його відвідувати. Зі свого боку, ми забезпечили усі безпекові заходи. А якщо все ж зручно працювати вдома, то це теж може бути. Як і більшість бізнесів, ми всі процеси ведемо онлайн: від зустрічей до планування та презентацій. 

Задля розуміння потреб покупця і продавця, а також постійному аналізу та дослідженню ринку, знаходимо шляхи для розвитку, адже зараз, як ніколи, потрібно робити свій внесок в економіку нашої країни та створювати нові робочі місця. Тому, розширюючі напрями, маємо чимало відкритих вакансій. 

Наразі ми посилено працюємо над новими продуктами компанії, які вже скоро представимо. Крім того, протягом цього нелегкого періоду нам вдається запускати ініціативи, проводити конференції для наших партнерів та навіть вдалось запустити масштабну всеукраїнську рекламну кампанію. Тому все, що стосується роботи, ми намагаємось просувати лише вперед».

Волонтерство як один із головних напрямків

Артем Уманець, голова правління компанії поділився невеликим підсумком щодо благодійних ініціатив:

«Від першого дня повномасштабного вторгнення ми сформували свій власний волонтерський штаб RIA.com-івців. Першочерговою задачею була необхідність допомогти колегам із інших міст, які опинились в зоні бойових дій. Також у фокусі була допомога ТрО та ВПО. 

Важливою для нас є необхідність робити благодійні внески на підтримку наших захисників та захисниць. Нещодавно, під час збору «на помсту» від Сергія Притули та Сергія Стерненка ми задонатили 1 000 000 грн. Віримо, що бізнеси мають теж бути залучені до таких важливих ініціатив.

Також влітку цього року підписали меморандум про співпрацю із Вінницькою обласною військовою адміністрацію. Відтак оперативно дізнаємось та оброблюємо потреби. 

Не буду перелічувати усі добрі справи, які вдалося втілити, а тільки додам, що українські компанії, за можливості, не мають і тут бути осторонь. Адже саме разом ми сильні та наближаємо перемогу».

Замість висновків

Український економічний фронт зараз дійсно робить важливі речі. Як ми бачимо, ринки поступово відновлюються. Українці продовжують здійснювати свої мрії. По напрямам, які просідають чи не є ефективними, компанія намагається дивитися в інші сторони та адаптуватися. Адже, за словами правління, саме можливість швидко пристосуватись до нової реальності допомагає українському бізнесу вистояти.  В сучасних реаліях найголовніше — це в жодному разі не опускати руки й продовжувати боротьбу, Україна вже скоро переможе.

#авто #нерухомість #українці #покупки

Джерело

COVID-19 Live