fbpx

Проведене дослідження такої співпраці у трьох країнах, в Україні, Грузії та Латвії, та отримані висновки й представлені приклади співпраці: 

 • які існують найпоширеніші типи партнерських відносин;
 • додану цінність від партнерських відносин;
 • які можливості надає такого типу партнерство;
 • як краще їх будувати, розвивати та укріплюти.

Також подивимось на міжнародні приклади співпраці традиційного та соціального бізнесів! 

Основні причини та мотиви соціальних підприємств стосовно налагодження партнерських відносин із традиційними суб’єктами господарювання:

 • Доступ до фінансових ресурсів є одним із найсильніших мотивів у соціальних підприємців, які розглядають побудову партнерських відносин із традиційними компаніями. “Це може передбачати делегування певних функцій звичайного підприємства соціальному підприємству. Соціальне підприємство працює як автономний і незалежний суб’єкт, але може продавати свою продукцію звичайному підприємству, таким чином зменшуючи ризики збуту
 • У більшості випадків соціальні підприємства співпрацюють із великими компаніями, які також можуть стати потенційними донорами.
 • Отримання визнання та видимість є однією з найбільших цінностей для соціальних підприємств. Часто у співпраці з традиційними компаніями отримання фінансів не є головною рушійною силою, і навпаки збільшення видимості, особливо серед традиційної аудиторії компанії, є, по суті, більш стратегічною метою співпраці. Отже, така видимість призведе до збільшення кількості клієнтів та впізнаваності бренду соціального підприємства.
 • Підвищення бізнес-знань та досвіду – це цінний урок, який можна засвоїти під час партнерства. У більшості випадків соціальні підприємства в Україні, Латвії та Грузії народжуються в секторі недержавних організацій або створюються як неприбуткова ініціатива і часто мають менший досвід в управлінні та керуванні комерційною діяльністю. Таким чином, шанс для соціальних підприємців отримати настанови чи консультації від традиційних компаній, які працюють у тій же сфері бізнесу та є професіоналами у своїй галузі, може стати важливим стимулятором збільшення
  потенціалу.
 • Краще охоплення цільових бенефіціарів є основною причиною для тих соціальних підприємців, які хочуть приєднатися до існуючих або створити нові форми співпраці з іншими соціальними підприємствами або традиційними суб’єктами господарювання.
 • Можливість розробляти нові продукти та послуги разом із традиційними компаніями дає соціальним підприємцям можливість отримати доступ до недостатніх ресурсів або знань, які пропонує інші компанія, а також впевненість і здатність розробити якісний продукт або послугу.

Джерело

COVID-19 Live