fbpx

Дорослі збираються разом, щоб подивитися зворушливі фільми, соціальну рекламу та інші матеріали, що викликають сльози. Японія, одна з найбільш неемоційних націй, познайомила світ із громадським плачем. Зараз японці плачуть на публіці пару годин на місяць. Плач є природною і відновлюючою реакцією, але чи може він змусити вас жити довше? 

У 2013 році Хірокі Терай провів дивний експеримент — розплакав купу людей. Він організовував «церемонії розлучення» для пар, які розрвали стосунки, і він помітив, що плач допомагав клієнтам відчувати спокій. 

Терай назвав це явище руй-кацу («пошук сліз»). Відтоді такі сесії проводяться по всьому Токіо.  Дорослі збираються разом, щоб подивитися зворушливі фільми, соціальну рекламу та інші матеріали, що викликають сльози. 

Гендерний поділ 

США знаходяться на протилежному кінці глобального спектру плачу, але гендерний поділ очевидний. Чоловіки частіше покладаються на стійкість ніж на емоції. 

Згідно зі звітом клінічного психолога Ад Вінгерхотса, жінки плачуть 30-64 рази приблизно по 6 хвилин на рік, тоді як чоловіки плачуть лише приблизно 3 хвилини 6-17 разів. Ця невідповідність є фізіологічним, психологічним і соціологічним явищем. 

Для чоловіків жити без плачу — це як знак пошани. Хлопців висміюють за те, що вони плачуть після падіння з велосипеда або під час уколу в лікарні. 

Однак чоловіки також відчувають біль і прикидаючись, що цього не відбувається, завдають собі шкоди.  

Плач і здоров’я

У скрутний час дозволяти собі плакати – це здорово. Даючи сльозам волю, ви запускаєте процес вивільнення окситоцину, гормону, що відповідає за полегшення болю. Це заспокоює нас, змушує відчувати себе більш задоволеними та зміцнює зв’язки.  

За словами фізіолога та наукового співробітника британської Mensa доктора Елеси Зендорфер, плач є життєво важливою біологічною реакцією. Вона зазначає, що спільний плач посилює позитивні ефекти, оскільки емоції біологічно заразні. 

Емоційні сльози відрізняються від сліз, викликаних пилом або системою мастила ока. Сльози, які приходять у моменти радості, стресу, смутку чи сміху, містять гормони стресу. 

Позитивні ефекти включають: 

  • Підвищена концентрація уваги
  • Підвищена пильність
  • Відчуєте себе більш підготовленими для вирішення проблеми, яка призвела до перенапруження
  • Зупинка болю в животі
  • Поліпшення сну
  • Підвищення імунітету
  • Попередження збільшення ваги

Легко зрозуміти, чому плач може допомогти вам прожити довше. Чесність асоціюється з більшою тривалістю життя. Вдавати, що з вами все добре, коли це не так, не здорово. 

Якщо вам занадто незручно плакати перед незнайомими людьми, зробіть це наодинці. Плач не є ознакою слабкості, це лише свідчить про те, що ви людина!  

У такі важкі часи плач не тільки прийнятний, але й корисний для вас. Хоча принцип «чоловіки не плачуть» допомагає подолати кризові події, не жертвуйте своїм благополуччям заради токсичної маскулінності.

Джерело

COVID-19 Live