fbpx

Земля обертається з моменту свого народження, чотири з половиною мільярди років тому.

Земля була  зроблена з уламків  , які залишилися, коли сонце утворилося внаслідок колапсу величезної хмари матерії. Уламки, які потім перетворилися на Землю, кружляли навколо Сонця, як вода навколо отвору, коли ви спорожняєте ванну, обертаючись під час її руху.

Земля продовжувала обертатися навколо Сонця і обертається після того, як воно утворилося, і буде так обертатися ще довго.

Земля обертається рівномірно, раз на  23 години 56 хвилин . Протягом цього часу Земля також рухається трохи далі по своїй орбіті навколо Сонця, що займає один рік. Це означає, що йому потрібно повернути ще трохи — на чотири хвилини — доки він знову звернеться до сонця . Це означає, що один день на Землі триває 24 години.

Переміщення в просторі

Причина, чому Земля продовжує обертатися, полягає в тому, що навряд чи можна щось зупинити. Якщо розкрутити кільцеву розв’язку на дитячому майданчику і відпустити, зрештою вона зупиниться. Це тому, що під час його обертання повітря та поверхня ігрового майданчика тиснуть на нього,  викликаючи тертя  та сповільнюючи його.

Земля обертається в просторі, який майже порожній. У космосі немає навіть повітря, проти якого можна було б притиснути і сповільнити обертання Землі.

Однак є одна річ, яка уповільнює обертання Землі: Місяць .

Рух сторони Землі, зверненої до Місяця, не повністю врівноважується силою тяжіння, а також сторони Землі, зверненої від Місяця. Цей дисбаланс  створює океанські припливи , які змушують океани випирати по обидва боки Землі.

Коли Земля обертається, ці поля рухаються по поверхні Землі, як хвиля, штовхаючи обертання Землі. Це уповільнює обертання Землі. Це означає, що земний день подовжується на одну секунду кожні 50 000 років.

Єдине, що могло б зупинити обертання Землі, — це якщо б в неї врізалася інша планета. Навіть якщо це станеться, швидше за все, це змінить спосіб обертання Землі, а не зупинить його зовсім.

Шестимісячний день

Якби Земля перестала обертатися, вас би раптово не запустили в космос. Гравітація все одно тримає вас міцно на землі.

Хоча змін було б багато. Якби Земля припинила обертатися, але продовжувала обертатися навколо Сонця, «день» тривав би півроку, а також ніч. Протягом дня він може набагато більше прогрітися, а вночі — охолодити. Це вплине на клімат на Землі.

Велика різниця температур вдень і вночі спричинить сильний вітер, який перемістить тепле повітря до більш холодної, нічної сторони Землі. Вітер також дме від теплих регіонів навколо екватора до холодних полярних регіонів. На Землі, що обертається, цього не відбувається, тому що вітер відхиляється вбік.

Східні і західні вітри, а також вітри в напрямку до полюсів зустрічалися б. Вони могли створити величезні вихри вітру розміром з цілі континенти.

Ядро Землі частково складається з розплавленого заліза. Обертальний рух Землі перетворює це розплавлене залізо в магніт і надає Землі  магнітне поле 

Це захищає нас від шкідливого випромінювання, яке надходить від частинок сонця та космічних променів із-за меж Сонячної системи. Поки магнітне поле не дає випромінюванню досягти нас, воно потрапляє в атмосферу Землі, і ми бачимо її як полярне сяйво — північне чи південне сяйво.

Без магнітного поля це випромінювання досягало б поверхні Землі і викликало б хворобу людей. Деякі птахи використовують магнітне поле, щоб  знайти дорогу , тому без обертання Землі вони б загубилися.

Якби Земля не оберталася, на нічному небі завжди були б одні й ті самі сузір’я зірок, тому що ви б завжди дивилися в космос в одному напрямку. Це дуже відрізняється від того, щоб побачити, як зірки сходять і заходять вночі, а також побачити різні сузір’я в різний час року.

Джерело

COVID-19 Live