fbpx

76% українських керівників вищої ланки хоч раз приймали рішення про звільнення через неспівпадіння своїх цінностей із цінностями компанії. Про це свідчить дослідження рекрутингової компанії «Бізнес Актив». 

Дослідження проводили з 15 грудня 2020 року по 28 січня 2021 року. Його мета — визначити, як на етапі найму працюють із цінностями власники та HRD і як оцінюють цінності потенційного роботодавця кандидати на топові позиції. Загалом в опитуванні взяли участь 104 респонденти. 

Цінності важливі тільки керівникам?

Результати опитування свідчать, що ні — цінності важливі і кандидатам на Executive позиції, і власникам, СЕО, HRD. 

Жоден із роботодавців не вказав, що професійні та особистісні якості мають більший пріоритет, ніж життєві принципи кандидата. А ще обидві категорії респондентів погодилися, що саме працівники зі схожими цінностями допомагають компаніям змінювати її на краще. 

 

Організації XXI століття відмовляються від традиційної ієрархії і розвивають нове покоління лідерів, орієнтованих на цінності. Ми багато працюємо з новим поняттям Intervalues Intelligence. Дослідження підтвердило важливість критерію цінностей в ухваленні рішень про найм. Спільні цінності — це основа, на якій базується ефективність співпраці топ-менеджера та організації.

Анна Нестерчук, керуюча партнерка «Бізнес Актив/CIG»

Втім, між співробітниками вищої ланки та роботодавцями є різниця у сприйнятті ціннісних розбіжностей. Більшість опитаних представників компаній вважає, що топменеджери лишають організацію через ціннісні неспівпадіння менш, ніж у 20% випадків. А третина з них взагалі не вказали, що це може бути мотивом для звільнення. 

При цьому 75,5% кандидатів на Executive позиції на аналогічне питання відповіли навпаки й показали, що звільнялися з організації, якщо мали різні цінності. 

У якому форматі зручніше обговорювати цінності?

98% компаній-респондентів віддають перевагу таким способам:

  • уважне слухання та постановка запитань при спілкуванні з кандидатом на керівні позиції;
  • використання спеціальних тестів та інших методи.

76% опитаних кандидатів за те, щоб знайомитися із власником, 72% — за збирання рекомендацій та відгуків про компанію, 70% — за відмічання ціннісних аспектів на всіх етапах інтерв’ю. 

Джерело

COVID-19 Live