fbpx

Дослідження шведських науковців показало, що люди наражаються на набагато більший ризик розвитку серцевого нападу взимку, ніж влітку.

Деякі і не підозрюють, як холодні та темні зимові місяці можуть становити небезпеку для здоров’я багатьох людей, але ми, як правило, не звертаємо увагу на небезпеку грипу та переохолодження. Однак низькі температури можуть негативно вплинути на ваше здоров’я, зокрема на серце.

У цьому великому 16-ті річному загальнонаціональному дослідженні, погодні дані, низька температура повітря, низький атмосферний тиск, висока швидкість вітру та менша тривалість сонячного світла були пов’язані з ризиком вінікнення інфаркту міокарда. 

Найсильніший зв’язок спостерігався з зніженням температурі повітря – більшість сердцевіх нападів ставалася тоді, коли стовпчік термометра був з температурою повітря нижче 0°C, при цьому кількість ІМ зменшувалася, коли температура підвищувалася до понад 3°C до 4°C. 

Результати були перевірені в широкому діапазоні підгруп та регіонів охорони здоров’я. Сезонні аналізи показали більш виражену асоціацію температури повітря в теплі сезони, а регіональні аналізи показали виражений і позитивний зв’язок ІМ зі снігом і вітром у найпівнічнішому регіоні.

Джерело

COVID-19 Live