fbpx

Недавні дослідження показують, що люди зазвичай «відмовляються» від виконання своїх новорічних обіцянок протягом першого місяця. 

182 учасники з Австралії та Великобританії взяли участь в довготривалому онлайн-дослідженні.

Загальна вибірка складалася з 182 учасників, набраних із громад та університетів в Австралії та Великобританії. Жінок було 147 , 31 чоловік , 3 учасники вказали «інші», і 1 учасник не вказав свою стать

На початковому етапі учасники перерахували новорічну обіцянку, якій вони були найбільш віддані, і виконали декілька опитувань, щоб оцінити психічний добробут, гнучкість цілей і стійкість. 

Учасникам було запропоновано подумати про свої резолюції до Нового року, і вибрати «одну» обіцянку, яка б була для них найважливіша. Учасники були проінструктовані, що ця обіцянка має бути достатньо конкретною, щоб вони знали, чи успішно вони дотримуються її протягом найближчих тижнів. 

Під час наступних опитувань учасники виконали вимірювання добробуту та свою прихильність до новорічного рішення, затрачені зусилля та стійкість. 

Як і передбачалося, гнучкість передбачала благополуччя протягом певного часу, але стійкість — ні. 

Ні гнучкість, ні наполегливість, повідомлені на початковому етапі, не передбачили «притримування» новорічного рішення. Передбачувана взаємодія між гнучкістю та стійкістю не була значною. 

Новорічні обіцянки, зосереджені переважно на «дієті» та «фізичних вправах», були переважно тими самими рішеннями, які були відносно абстрактними. Хоча гнучкість цілей передбачала кращий добробут, результати в цілому підтверджують думку, що люди не дуже добре дотримуються своїх новорічних обіцянок. 

Як показано в Таблиці 2 і, як і було передбачено, гнучке коригування поставленої цілі та обіцянки значно спрогнозувало рівень власного благополуччя. 

Тому що стійке та наполегливе досягнення мети не передбачало благополуччя в будь-який момент часу. таким чином відчуття власного благополуччя, комфорту та, простими словами – лінь та небажання напружуватися в дотриманні поставленої мети, знижували стійкість щодо досягнення цілі на Новий рік у будь-який момент часу, а також взаємодію між гнучкістю в досягнені цілі та стійкістю.

 Висновки

Загалом, результати проведеного дослідження вказують на те, що ні риси гнучкості в досягнені цілі, ні наполегливості не підтримують стабільне досягнення новорічних обіцянок. 

Однак гнучке , а не наполегливе, досягнення мети пов’язане з вищим рівнем психічного благополуччя. Хоча прийняття новорічних обіцянок є популярним заняттям у багатьох культурах, висновки дослідників підтверджують те, що люди не дуже вміють їх дотримуватися. 

Майбутні дослідження з використанням більших вибірок можуть принести користь, якщо зосередитися на прогнозуванні щодо стійкості обіцянок, характеристик рівня цілі.

Джерело

COVID-19 Live