fbpx

Помірне споживання червоного вина допомагає організму боротися з психічними розладами. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Буффало, передає УНН з посиланням на urmc.rochester.edu.

За словами фахівців, така дія вина обумовлена компонентом ресвератролом, який є природним антиоксидантом, що видобувається зі шкірки винограду.

Вчені проводили експерименти на мишах, які перебували в тривалому стресі. Такий стан призвів до посиленого вироблення в організмі гризунів гормону кортикостерону. В результаті в мозку накопичувався фермент PDE4, який призводить до розвитку депресії і тривожності.

користь вина на карантіні

“У їжу тварин додавали винний компонент ресвератрол, який, як виявилося, придушував акумуляцію в мозку PDE4 і поліпшував психічний стан мишей. До кінця експерименту рівень депресії і тривожності у піддослідних гризунів істотно знизився”, – розповіли вчені.

Фахівці зробили висновок, що ресвератрол може бути ефективною альтернативою препаратам для лікування пацієнтів, які страждають депресією і тривожними розладами.

Як повідомляв УНН, вчені вважають, що вино здатне покращувати розумові здібності людини.

Нагадаємо, згідно з інформацією Держстату, українські вина б’ють сьогодні рекорди продажів за кордон.

А ТОП-5 найвідоміших (впізнаваємих споживачем) вин вітчизняного виробництва, сьогодні виглядає так: ТМ “Коблево” (73,7%), ТМ “Шабо” (65,6%), ТМ Koktebel (62,3%), ТМ “Inkerman” (61%) і “Oreanda” (56,6%).

Джерело: УНН
COVID-19 Live