fbpx

Опитування Opinium також показало, що 42% людей, які проголосували за вихід Великобританії з Євросоюзу у 2016 році, негативно ставилися до того, як це було.

Згідно з опитуванням Observer, понад шість з 10 виборців вважають, що Brexit пройшов погано або гірше, ніж вони очікували після виходу Великобританії з ЄС .

Опитування Opinium, яке було проведено через тиждень після того, як міністр, відповідальний за Brexit, лорд Фрост, пішов у відставку з уряду Бориса Джонсона, також показало, що 42% людей, які проголосували за вихід у 2016 році, негативно ставилися до того, як завершився Brexit.

26% прихильників виходу сказали, що ситуація пішла гірше, ніж вони очікували, тоді як 16% тих, хто проголосував за Brexit, сказали, що очікували, що все пройде погано, і виявилися правими.

Серед людей, які проголосували “За, залишитись” – 86% які сказали, що все пройшло погано або гірше, ніж вони очікували. 

Загалом лише 14% усіх виборців заявили, що Brexit пройшов краще, ніж очікувалося.

Адам Драммонд з Opinium сказав, що найбільш вражаючим висновком було те, що ті, хто підтримував вихід Великобританії з Євросоюзу, тепер більше вагаються щодо переваг Brexit, ніж раніше.

«Тепер ми бачимо, що значна меншість прихильників Брексіт кажуть, що справи йдуть погано або принаймні гірше, ніж вони очікували. У той час як 59% виборців, які були проти виходу з ЄС, сказали: «Я очікував, що все піде погано і думаю, що я був правий», лише 17% виборців за вихід сказали: «Я очікував, що все пройде добре, і думаю, що так».

Опитування відбувається напередодні запровадження 1 січня повних митних перевірок товарів, що експортуються з ЄС до Великобританії, що, на думку лідерів бізнесу, може стримати деяких менших операторів, таких як експортери харчових продуктів, від поставок британських роздрібних торговців, оскільки їхні витрати на мито та оформлення документів зростають. З середини літа за ними будуть введені ще й додаткові перевірки імпорту продовольства.

Порт Саутгемптона
Повний митний контроль товарів, що експортуються з ЄС до Великобританії, відбудеться наступного року. Фото: Xinhua/Rex/Shutterstock

Шейн Бреннан, виконавчий директор Cold Chain Federation, сказав, що очікує, що багато проблем, з якими стикалися протягом останнього року малий бізнес Великобританії, що експортує до ЄС , зокрема зростання вартості пересилання невеликих сум через нові збори, і йя проблема торкнеться також тих, хто надсилає. невеликі спеціальні партії в інший бік, з ЄС до Великобританії.

Він попередив, що це може призвести до зниження доступності спеціалізованих харчових продуктів з континенту, які надходять у магазини Великобританії. 

«У дрібних трейдерів є вибір: знайти спосіб надсилати рідше або взагалі не надсилати», – сказав Бреннан. «Для багатьох компаній ви не можете виправдати відправку вантажівки зі свіжими продуктами на день чи тиждень, і тому ви цього не зробите. Остаточний результат – менше різноманітності, менше свіжих, якісних спеціалізованих товарів на полицях з-за меж Великобританії».

Його побоювання повторив Домінік Гауді, керівник відділу міжнародної торгівлі в Федерації харчових продуктів і напоїв, який сказав:

«Оскільки запроваджуються нові торгові бар’єри, неминуче, що підприємства будуть відчувати проблеми на кордоні. У деяких випадках це може призвести до значних перепон, які можуть призвести до повного блокування поставок від постачальників з ЄС, принаймні тимчасово, поки підприємства пристосуються до нових вимог або реструктуризують свої ланцюги поставок.

Для ланцюгів поставок «точно та вчасно» це представляє реальний ризик, який може порушити роботу логістики у Великобританії, коли критично важливий інгредієнт затримується або не надходить. Такі затримки також можуть призвести до того, що інші інгредієнти, які вже є на заводах, стануть непридатними.

Джерело

COVID-19 Live