fbpx

Кліматична криза призвела до найбільшого за останні 40 років зниження популяції метеликів на заході США.

“Багато видів метеликів стають настільки рідкісними, що деяким людям важко зрозуміти, наскільки поширеними вони були раніше”, – розповів Метт Форстер, професор біології з Університету Невади, передає The Guardian.

Як показує дослідження Форстера, кількість метеликів з 1977 року постійно зменшувалася щороку на 1,6%. Він проаналізував дані спостережень за 450 видами комах у 72 місцях у західних штатах США.

Вчені виявили, що показник зниження на 1,6% на рік відповідає і темпам скорочення популяції комах в інших частинах світу. Це викликає занепокоєння вчених, оскільки метелики грають важливу роль в екосистемі, зокрема розщеплюють відходи та створюють життєво важливі сполуки.

Дослідники також дійшли висновку, що, хоча на комах і впливає втрата середовища їхнього проживання та використання людьми пестицидів, їхня кількість знижується навіть без урахування цих факторів – від нагрівання планети.

Форстер наголосив, що температура планети продовжить підвищуватися, однак люди мають захищати місця існування метеликів, як то місця, багаті польовими квітами, та знижувати використання хімічних речовин. Це важливо, оскільки метелики виступають у ролі запилювачів квітів та їжі для птахів та інших тварин.

Що відомо

  • Кліматологи заявили, що в Атлантичному океані спостерігається сповільнення Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції, яка впливає на Гольфстрім. За їхніми словами, це може призвести до екстремальних погодних змін у Європі та підвищення рівня морів.
  • Американські науковці заявили, що білі ведмеді й нарвали витрачають учетверо більше енергії для виживання через танення льоду в Арктиці.
  • Дослідники з Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) вирахували приблизний графік зникнення кількох популяцій білих ведмедів. За їх прогнозами, цей вид зникне до 2100 року, якщо людство не докладе більше зусиль для боротьби зі зміною клімату.
  • Міжнародна група дослідників встановила, що швидкість танення льодового покрову Землі за останні 23 роки зросла на 65%.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.
  • Зміни клімату й танення льодовиків спричинили “бебі-бум” серед пінгвінів Аделі. Науковці пояснюють це тим, що птахи стали більше плавати і менше ходити.
  • Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п’ять років в 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.

Джерело

COVID-19 Live