fbpx

До 2100-го року на Землі через глобальне потепління може значно змінитися тривалість пір року. Літо на Північній півкулі планети може тривати до шести місяців, а зима, весна і осінь – стати значно коротше.

Про це свідчать результати дослідження, яке провели вісім вчених з Китаю. Воно було опубліковано в науковому журналі Geophysical Research Letters на платформі AGU Journals.

Дослідники проаналізували, як чотири сезони змінилися протягом 1952-2011 років і на підставі цього дали прогноз до кінця цього століття. Так, за 60 років тривалість літа збільшилася з 78 до 95 днів, а весни, осені і зими зменшилася з 124 до 115, 87 до 82 і 76 до 73 днів відповідно. Це підтверджується раннім цвітінням рослин і перельотами птахів.

За цей період змінилися також і температурні показники в кожному з сезонів: і взимку, і влітку стало значно тепліше.

“Більш тривале і жарке літо, більш коротка і тепла зима, коротші весняні та осінні сезони стали новою нормою, і така тенденція може неминуче посилитися в майбутньому через зростаючого радіаційного впливу”, – відзначають вчені.

Якщо такі зміни дійсно відбудуться, вони сильно вплинуть на життя всіх істот на планеті. Зокрема, люди з сезонною алергією на пилок будуть довше відчувати неприємні симптоми, тваринам і рослинам доведеться адаптуватися до нових умов.

Крім того, урядам імовірно доведеться міняти норми щодо запобігання катастроф, охорони здоров’я та управління сільським господарством.

Джерело

COVID-19 Live