fbpx

З початку пандемії ФССУ отримав 40 тисяч підтверджених повідомлень про захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19

Упродовж 2020 року в Україні зареєстровано 6 646 нещасних випадків, які визнано пов’язаними з виробництвом, з яких 3 054 випадки, або 46% стосуються гострих професійних захворювань медичних працівників на COVID-19. Про це повідомляє Фонд соціального страхування України.

Як зазначили у ФССУ, за розрахунками фахівців Фонду, за умови завершення розслідувань усіх випадків інфікування, показник виробничих нещасних випадків у галузі охорони здоров’я сягнув би 77% за підсумками минулого року.

«Зазвичай розслідування нещасних випадків відбувається оперативно, тож за підсумками року ми бачимо показову картину розподілу травматизму і гострих профзахворювань по галузях. Однак, у випадку гострих профзахворювань на COVID-19 розслідування не може бути завершено без матеріалів епідеміологічного розслідування МОЗ і діагнозу щодо гострого профзахворювання, який встановлюють лікар-інфекціоніст і лікар-профпатолог. На сьогодні 91% розслідувань не завершені саме через відсутність в матеріалах карти епідрозслідування (65%) чи діагнозу профхвороби (26%). За нашими розрахунками, якби всі ці розслідування були завершені, за підсумками 2020 року галузь охорони здоров’я зайняла б у структурі нещасних випадків 77%», – сказав начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик.

Він зазначив, що з початку пандемії Фонд отримав 40 593 повідомлення про клінічно підтверджені випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19, з яких розслідування завершено по 15 936 випадках, 4 542 з яких визнано комісіями пов’язаними з виробництвом, у тому числі 118 – смертельні.

За словами Таровика, робота страхових експертів з охорони праці Фонду сьогодні має максимальні навантаження, пов’язані з участю в проведенні розслідувань гострого професійного захворювання медиків, однак, попри це потребує посилення профілактичного напряму.

Нагадаємо, експерти заявляють, що найгірший сценарій поширення коронавірусу вже минув, тому закінчення пандемії коронавірусу можна очікувати на початку 2022 року.

Джерело

COVID-19 Live