fbpx

Більшість українців вважають, що коронавірус штучно створили внаслідок наукового експерименту. Також серед опитаних соціологами виявилось більше тих, хто турбується про своє здоров’я менше, ніж за стан свої рідних.

Результати опитування соціологічної групи “Рейтинг” показали, що 59% опитаних часто слідкують за новинами про коронавірус. Ще 23% роблять це інколи, 11% – рідко і лише 7% не слідкують за новинами про пандемію. Серед тих, хто читає та дивиться новини про коронавірус, більше жінок та літніх людей. Також за останній місяць зросла частота слідкування за цими новинами майже до рівня листопада 2020 року, коли був пік показників захворюваності.

Хвилювання українців

Українці більше хвилюються за своїх рідних ніж за себе. Так, 80% зазначили, що хвилюються через те, що на COVID-19 можуть захворіти їхні близькі та знайомі, 19% – не мають таких побоювань. Натомість щодо себе особисто, то хвилюються через те, що можуть захворіти 45%, не хвилюються – 54%

За рік також зросла кількість тих, хто не погоджується з думкою, що коронавірус не страшніший ніж звичайний грип (з 54% до 59%). Одночасно зросла і кількість тих, хто дотримується протилежної думки (з 32 до 39%).

Штучно створений вірус

Переважна більшість опитаних соціологами людей (71%) вважають, що коронавірус створили штучно в результаті наукового експерименту 31%. Також 27% вірять, що вірус створили як бактеріологічну зброю, 40%, що коронавірус з’явився з метою зменшення кількості населення. Ще 17% – з метою створення економічної кризи, 16% – з метою заробітку на вакцині, 12% – задля контролю над людьми. 

Лише 19% опитаних думають, що вірус виник природним шляхом. 

Зростання емоційної напруги

Соціологи зазначили, що за останній місяць спостерігається невелике зростання індексу емоційного напруження серед опитаних. Так, у березні тих, хто оцінив свій емоційний стан як напружений, було 26% (у лютому – 23%). Спокійним оцінили свій стан 43%,  посереднім – 30%. Вищий рівень емоційного напруження спостерігається серед жінок, старших опитаних, та особливо серед тих, хто важко перехворів на COVID-2019.

За весь час досліджень (з березня 2020 до березня 2021), найвищі значення емоційного напруження фіксувалися в листопаді минулого року. 

Половина людей не робили тести

За останні два місяці, з лютого по березень, зросла кількість тих, хто думають, що перехворіли на COVID-19 (з 16% до 24%). Останніх найбільше серед респондентів середнього віку, на заході та в центральних регіонах.

Серед тих, хто вважає, що хворів, половина мали позитивний тест на коронавірус, майже стільки ж мали симптоми, утім не робили тест. Серед тих, хто переніс COVID-19, 42% мали легкий перебіг хвороби, 45% – середній і 13% – важкий. 

ДовідкаОпитування провели з 18-19 березня 2021 року серед 1500 українців віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%. Проєкт здійснено на замовлення  Форуму здоров’я Зоряни Скалецької.

Що відомо

  • 61% опитаних українців не готові робити щеплення проти COVID-19 через недовіру до вакцини.
  • За результати опитування соціологічної групи “Рейтинг” у вересні 2020 року, 72% українців заявили, що постійно носять захисту маску для обличчя у громадських місцях, і лише 6% цього не роблять.
  • Понад половина опитаних соцслужбою “Рейтинг” українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% – назвали українського лідера “розчаруванням року”.

Джерело

COVID-19 Live