fbpx
Фото: depositphotos.com

Більшість українців у Польщі – 58% – винаймають житло власним коштом і лише 10% живуть на кошти держави та благодійних організацій. Про це свідчать дані опитування аналітичного центру міжнародного рекрутингового агентства Gremi Personal.

Ще 22% українців забезпечують житлом роботодавці. 10% респондентів кажуть, що їм дали притулок поляки у своєму житлі. Кожна така польська сім’я отримує компенсацію від держави у розмірі 40 злотих (320 грн) на добу за кожного українця, уточнюють в агентстві.

За даними опитування, 52% українців, які виїхали до Польщі через війну, живуть у квартирах, 18% – у гуртожитках чи хостелах. У приватних будинках оселилося 10% респондентів, 10% опитуваних дали притулок поляки у своєму житлі. У пансіонатах чи базах відпочинку проживають 6%, а готелях – лише 4% респондентів.

“Ми бачимо, що абсолютна більшість українців у Польщі вирішує житлові питання власним коштом. Однак найвигідніший варіант – проживання коштом підприємства. Польські роботодавці конкурують між собою за українців, тому намагаються створити максимально комфортні умови для своїх працівників”, – коментує результати опитування Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

76% українців кажуть, що їх влаштовують поточні умови проживання у Польщі, а 24% планують змінити житло найближчим часом.

Опитування проводилося протягом першої половини листопада методом електронного анкетування, у якому взяли участь 1700 українців, які перебувають у різних регіонах Польщі.

#українці #Польща #житло

Джерело

COVID-19 Live