fbpx

Польща є однією з країн, де люди працюють найдовше за рік. Не дивно, що поляки хочуть це виправити.

Приклади таких країн, як Ісландія, показують, що чотириденний робочий тиждень благотворно впливає на продуктивність та самопочуття працівників.

За даними OECD (Організації економічного співробітництва та розвитку), у 2020 році середній польський працівник відпрацював 1766 годин, що поставило Польщу на початок списку поряд із США (1767 годин), Хорватією (1834 години) та Росією (1874 години).

Далі за списком розташувалася Німеччина (1332 години) та Данія (1346 години).

Тим часом все більше жителів Польщі страждає від професійного вигоряння або хронічного стресу через роботу.

68% поляків хочуть працювати 4 дні замість 5-ти

За даними дослідження Personnel Service, 68% працівників вважають, що запровадження чотириденного робочого тижня позитивно вплинуло б на їхнє здоров’я. За цю ідею виступають 53% опитаних у віці 25-34 роки та 45% опитаних у віці 35-44 роки.

Кількість прихильників такого рішення зростає разом із рівнем освіти – лише 30% працівників із базовою освітою виступають за вкорочений робочий час. А от серед людей із вищою та середньою освітою, така ідея подобається 43% опитаних.

Найбільше прихильників укороченого робочого тижня можна знайти серед працівників найбільших фірм. Там майже кожен другий вважає, що скорочення робочого тижня сприятливо вплинуло б на його здоров’я. Для порівняння, у маленьких фірмах із командою до 9 осіб, скорочення робочого тижня хотіли б 31% працівників.

Старше покоління та бізнесмени

Ідею скорочення робочого тижня не схвалили 17% працівників. Здебільшого йдеться про людей старших 55 років. У тому числі кожен четвертий вважає, що це рішення не вплине на здоров’я працівників. Противниками чотириденного робочого тижня виявилися також 40% осіб, які мають свою справу.

Дослідження проводилося на панелі Ariadna за допомогою методу CAWI.
Загальнонаціональна випадкова квотна вибірка N = 1090 чоловік у віці 18 років та старше.

Джерело

COVID-19 Live