fbpx

Аналітичний центр Gremi Personal вдруге провів соціологічне дослідження адаптації та намірів інтеграції українських економічних іммігрантів, які працюють у Польщі.

Один із висновків аналітиків вказує на зростання інтересу працюючих у Польщі українців до придбання нерухомості в цій країні – з 34% респондентів у 2020 році до 55,5% у 2021 році.
Протягом 5 років українці є лідерами серед іноземців у придбанні нерухомості в Польщі. На відміну від німців, британців та скандинавів, які інвестують у житло, українці купують його більше для власних потреб. Це пов’язано з поступовим збільшенням інтеграційних намірів громадян України в Польщі.

Зростання попиту на іпотечні позики
Ця тенденція зросла завдяки можливості для іноземців брати іпотечні позики у польських банків на досить вигідних умовах. Кредит на житло в Польщі доступніший, ніж в Україні.
Все більше українців, які мають намір інтегруватися в Польщі, заявляють, що придбати власну квартиру дешевше, ніж орендувати, саме тому вони беруть іпотечні кредити. Незважаючи на те, що ціни на житло з кожним роком зростають.
Якщо у іноземця є дозвіл на проживання та законний дохід, він може придбати нерухомість. Зазвичай кредит надається на 30 років під 2 – 5 відсотків. Перший внесок становить 10-20 відсотків.

Українці вважають за краще виплачувати кредит швидше, якщо можуть. Наприклад, якщо зарплата спеціаліста становить приблизно 6 тис.злотих (1600 USD), він може дозволити собі квартиру за 535 тисяч. злотих (135 тис. Дол. США) і візьме іпотеку, заплативши не менше 120 тис. злотих (30 тис. USD) власного внеску. Найпоширенішим вибором висококваліфікованих працівників з України є квартири площею 50 кв.м з вітальнею, часто поєднаною з кухнею та спальнею. Менеджерам та бізнесменам з України вдається виплатити свою житлову позику в середньому за 8-10 років.

Хто цікавиться ринком нерухомості
Квартири купують як висококваліфіковані економічні мігранти, так і працівники фабрик і заводів, які вже заробили в Польщі на перший внесок і після виконання формальних умов можуть взяти позику на нерухомість. Більше того, дані Євростату показують, що Польща є європейським лідером за кількістю дозволів на проживання для іноземців за межами ЄС. А наявність карт побиту є основою для отримання позики.

Українці також купують квартири через тенденцію до возз’єднання сімей. Економічні мігранти, які мають постійну роботу і заробили додаткові гроші, вирішують привезти свою сім’ю з України до Польщі та оселитися тут назавжди. Згідно з дослідженням “Пульс міграції 2021”, підготовленого аналітичним центром Gremi Personal, 51,7% респондентів мають намір або вже перебувають у процесі перевезення своїх сімей до Польщі. Це на 10% більше, ніж торік.

Де оселяються мігранти з України?
Іноземці найчастіше купують квартири там, де простіше знайти роботу, тобто у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані та Гданську. Квартири в центрі міста купують висококваліфіковані спеціалісти – програмісти, менеджери середнього рівня. До пандемії батьки купували маленькі квартири для своїх дітей за готівку, забезпечуючи їм хороші житлові умови під час навчання в Польщі.

Зміна ставлення польських агентств нерухомості
Такий великий інтерес українців до нерухомості призвів до того, що польські агентства нерухомості наймають посередників, які говорять російською та українською мовами. Попит також породив консультації “інстаріелторів” – українців, які мають досвід купівлі житла або працювали в фірмі нерухомості, що дають своїм співвітчизникам поради щодо купівлі будинку через соціальні мережі.

Інвестиції у польську нерухомість
Частка українців, які інвестують у польську нерухомість, поступово збільшується. Є приклади, коли українці, навіть проживаючи в Україні, купують кілька квартир в Польщі в оренду, укладаючи умови про обслуговування із сервісними компаніями. Їх приваблює безпека польського ринку нерухомості та стабільне зростання цін.

Аналітичний центр компанії
з міжнародного працевлаштування Gremi Personal

COVID-19 Live