fbpx

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) та Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва запрошують долучитися до презентації-дискусії .Це другий із серії онлайн-заходів, що відбудуться в межах Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» – події, яку МІОК вимушено переніс на наступний рік.

Цю зустріч присвячено обговоренню результатів дослідження, яке влітку 2020 року провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Понад 2 тисячі українців розповіли про те, яке місце в їхньому житті посідає мовне питання та якою, на їхню думку, має бути мовна ситуація в Україні.

Дослідження презентуватиме Сергій Шаповалов – аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Що вплинуло на формування думки респондентів? Як пов’язані українська мова та громадсько-політичні вподобання українців? Яку роль українська мова відіграє у формуванні політичної нації ХХІ століття? Як протидіяти маніпуляціям і російській гуманітарній експансії: політика влади та дії громадянського суспільства? Як підвищити престижність української мови для молоді? Куди нам рухатися далі? Відповіді на ці запитання пропонуватимуть дискутанти: Павло Гриценко – директор Інституту української мови НАН України, Тарас Кремінь – уповноважений із захисту державної мови, Марія Купріянова – виконавча директорка Світового Конґресу Українців, Ірина Ключковська – директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Зустріч відбудеться онлайн на платформі Zoom у четвер, 10 вересня. Початок о  16:00 (за київським часом). Подія транслюватиметься наживо у соцмережі Facebook на сторінці МІОКу (https://www.facebook.com/) та у події на Facebook.

Джерело

COVID-19 Live