fbpx

Новий звіт, опублікований сьогодні Інститутом економіки Deloitte, показує, що економіка Сполучених Штатів може отримати 3 трильйони доларів, якщо швидко декарбонізується протягом наступних 50 років. 

Згідно зі звітом « Поворотний момент: новий економічний клімат у Сполучених Штатах » , ця трансформація, що повторюється раз у покоління, може додати майже 1 мільйон робочих місць до економіки США до 2070 року .

«Звіт Deloitte Economic Institute Turning Point обґрунтовує ще одну промислову революцію в США, засновану на низькому зростанні викидів, щоб уникнути значних втрат від кліматичної кризи та створити більш динамічну, процвітаючу економіку для США», – йдеться в повідомленні. Алісія Роуз , заступник генерального директора Deloitte US. «Аналіз показує, що боротьба за уповільнення зміни клімату є не тільки бажаною метою, але й економічним імперативом для США».

Якщо до кінця століття глобальне потепління досягне приблизно 3°C, аналіз Deloitte показує, що економічні збитки будуть зростати та посилюватися, що вплине на кожну галузь і регіон країни. Це ускладнило б життя та роботу людей через тепловий стрес, підвищення рівня моря, пошкоджену інфраструктуру та зниження продуктивності сільського господарства. 

Аналіз Deloitte показує, що недостатні дії щодо зміни клімату можуть коштувати економіці США 14,5 трильйона доларів протягом наступних 50 років. Втрата такого масштабу еквівалентна майже 4% ВВП або 1,5 трильйона доларів лише в 2070 році. І протягом наступних 50 років майже 900 000 робочих місць можуть зникати щороку через шкоду клімату. 

«Якщо США вирішать піти на амбітний, цілісний шлях до декарбонізації, вони можуть отримати чисті економічні вигоди до 2048 року», – сказав Скотт Корвін , керуючий директор у сфері стратегічних пропозицій для розвитку компанії Deloitte US. «Кожний регіон країни матиме економічну вигоду».

Перехід до економіки з низьким рівнем викидів вимагатиме від США прискорення інвестицій в екологічно чисті енергетичні системи та нову комбінацію технологій, які охоплюють усі галузі. Нові робочі місця будуть створені завдяки швидкому розширенню виробництва та послуг приватного сектора. Інші робочі місця — і абсолютно нові види роботи — будуть створені шляхом розширення секторів чистої енергії, таких як відновлювані джерела енергії та зелений водень. І, згідно з дослідженням Deloitte, найбільше виграють регіони, які найбільше постраждали від неконтрольованої зміни клімату. 

«Аналіз демонструє, що у нас є вузьке вікно часу — наступне десятиліття — щоб прийняти сміливі рішення, необхідні для зміни кліматичної траєкторії та досягнення поворотного моменту», — додала Роуз. «Рішення, прийняті урядами, підприємствами та громадами, посилять наш прогрес на ранньому етапі та можуть відкрити для США надзвичайні економічні можливості»

У звіті викладено сценарій із чотирма ключовими етапами зміни клімату в США:

  1. У період до 2025 року державний та приватний сектори приймають сміливі рішення щодо швидкого переходу на відновлювані джерела енергії. Це передбачає трансформацію ланцюга створення вартості електроенергії, такого як зберігання та передача, що забезпечує паралельний і синхронізований прогрес у мобільних, промислових та харчових системах.
  2. З 2026 по 2040 рік прискорення до чистого нуля спричиняє серйозні економічні зрушення в політиці, енергетичних системах, інвестиційних пріоритетах та поведінці споживачів. 
  3. З 2041 по 2050 рік — що є поворотним моментом, коли переваги переходу переважають витрати — декарбонізація галузей з високими викидами майже завершена. Витрати на стійкі технології зменшуються, а чисті економічні вигоди реалізуються. 
  4. У 2050 році і в наступні роки економіка США радикально трансформується і стане більш конкурентоспроможною на глобальному рівні в основних галузях. Економіка досягає чистих нульових викидів, функціонуючи в світі, який утримує глобальне потепління нижче 2°C.

У США є технології, капітал, інфраструктура та кваліфікована робоча сила, необхідні для того, щоб зробити цей перехід можливим і з найменшими витратами. Оскільки уряди та галузі інвестують у зростання з низьким рівнем викидів, економіка США може отримати надзвичайні вигоди за одне покоління. 

Джерело

COVID-19 Live