fbpx

Банки відзначають пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу та збільшений попит населення на кредити.

Опитування про умови банківського кредитування проводив Національний банк України.

Як зазначається, банки в третьому кварталі підтвердили позитивні настрої попередніх опитувань стосовно динаміки кредитування: респонденти зберегли рекордно високі очікування зростання попиту бізнесу на кредити та відзначили подальше зростання попиту на позики з боку домогосподарств.

«У липні-вересні 2021 року попит на бізнес-кредити вчергове зріс, найбільше на позики МСП, гривневі та короткострокові кредити», — сказано в повідомленні.

Визначальні чинники: зниження відсоткових ставок і потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі.

Графік: НБУ

«Три квартали поспіль банки відзначають більшою мірою зростання попиту на іпотечні кредити, якщо порівняти зі споживчими. Стандарти кредитування пом’якшуються протягом року. Боргове навантаження домогосподарств респонденти оцінили як найнижче за всю історію спостережень», — додають в Нацбанку.

Графік: НБУ

У наступні 12 місяців 92% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 79% – корпорацій. Очікування зростання попиту на кредити з боку бізнесу є рекордно високими з 2016 року.

Джерело

COVID-19 Live