fbpx

Декілька мільйонів найбагатших людей планети спричиняють удвічі більше викидів вуглецю в атмосферу ніж решта населення планети.

Такого висновку дійшли вчені Стокгольмського інституту навколишнього середовища.

Вчені досліджували вплив людей на забруднення атмосфери протягом 25 років — з 1990-го по 2015-й, коли щорічна кількість вуглецевих викидів зросла на 60%. Вони визначили, що 63 мільйони найбагатших людей у світі, які представляють всього 1% населення, призвели викидів в атмосфери в рази більшої кількості вуглецю, ніж життя 3,1 млрд бідних людей, що складають майже половину популяції всієї Землі.

“Збільшення кількості споживання і без того багатих людей виснажує вуглецевий бюджет. І це, звичайно, найбільшою мірою позначається на найбідніших і найменш відповідальних”, — зазначив один з авторів дослідження Тім Гор.

Як визначили дослідники, за обраний період 1% найбагатших представників планети використали 9% “вуглецевого бюджету”.

“Зрозуміло, що вуглецемісна і вкрай нерівноцінна модель економічного зростання за останні 20-30 років не принесла користі найбіднішій половині людства”, – наголосив Гор.

За його словами, дослідження показує, що ідея про те, що люди мають обирати між економічним зростанням і подоланням кліматичної кризи є помилковою.

Що відомо

  • Вчені дізналися, що виверження вулканів та глобальне потепління 233 мільйонів років тому стали причиною масового вимирання та “дали дорогу” динозаврам, ссавцям і крокодилам.
  • Вчені наблизилися до розгадки можливої причини вимирання динозаврів близько 66 мільйонів років тому. На одному кінці Землі вдарив метеорит, спаливши ліси, а на іншому — прокинулися вулкани.
  • Вчені попереджають про те, що зміни клімату можуть призвести до повторного масового вимирання видів тварин.
  • У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців.

Джерело

COVID-19 Live