fbpx

Група вчених з американської клініки Клівленда представила результати дослідження, з яких випливає, що коронавірусна інфекція може викликати ураження мозку, схожі на хворобу Альцгеймера.

Про це повідомляє пресслужба клініки. Препринт роботи опубліковано в журналі Alzheimer’s Research & Therapy, передає УНН.

Приводом для дослідження стали дедалі частіші повідомлення про неврологічні ускладнення у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Симптоми зберігалися довгий час вже після одужання.

Автори дослідження використовували штучний інтелект, щоб знайти зв’язок між генами і білками носіїв коронавірусу і генами і білками пацієнтів, які страждають декількома неврологічними захворюваннями. Вчені також проаналізували генетичні фактори, що дозволяють вірусу SARS-CoV-2 інфікувати клітини мозку.

Американським медикам вдалося знайти тісний зв’язок між ураженими коронавірусом клітинами мозку і клітинами мозку людей з деменцією. “Ми виявили, що інфекція SARS-CoV-2 значно змінила маркери хвороби Альцгеймера, які беруть участь в запаленні головного мозку”, — пояснив керівник дослідницької групи доктор Фейсюн Чен.

Автори роботи прийшли до висновку, що в окремих випадках коронавірусна інфекція може призводити до недоумства і інших неврологічних ознак, характерних для хвороби Альцгеймера.

Джерело

COVID-19 Live