fbpx

91% українців переконані, що корумповані чиновники мають бути усунені з посади.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у серпні – вересні в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Натомість лише 1% громадян зверталися в прокуратуру або поліцію, щоб повідомити про випадки корупції aбо відкрито повідомляли про них у ЗМІ чи робили анонімні публікації онлайн – теж 1%.

66% респондентів вважають, що якщо можна розв’язати проблему з державним службовцем за допомогою винагороди, то спробують цим скористатися.

Хоча 65% погоджуються, що кожен, хто пропонує хабар, повинен нести таку ж відповідальність, як і той, хто його бере. Майже 50% респондентів вважають, що не отримають медичної допомоги чи вищої освіти, якщо не дадуть хабаря.

На думку опитаних, найважливішими проблемами для України є корупція (50%), російська агресія (42%) і бідність (37%).

Соціологи за допомогою інтерв’ю опитали 2080 респондентів у всіх областях, за винятком тимчасово окупованих Росією Криму і районів Донецької та Луганської областей. Похибка дослідження – 2,2%.

Щороку державний бюджет України втрачає 450 млрд грн через корупційні схеми. Якщо додати до цієї цифри ще 500 млрд грн потенційних інвестицій, яких Україна не отримує через ті ж таки схеми, то буде ще один державний бюджет.

Джерело

COVID-19 Live