fbpx

Молодь завжди була рушійною силою в Україні. А яка українська молодь сьогодні? Що пропонують роботодавці молоді та які кар кар’єрні перспективи у людей у віці від 18 до 30 років? Про це читайте у дослідженні ринку праці молоді від аналітиків grc.ua.

Станом на 27 червня (День молоді в Україні) на кадровому порталі grc.ua пропозиції, відкриті для молоді (категорія «Початок кар’єри, студенти») становили 10% від усіх актуальних на сайті. Вакансії перекривали потребу на 23% – умовний середній конкурс серед молоді наприкінці червня становив 4 кандидати на одне робоче місце.

Вакансії для молоді пропонують по усій Україні, але найбільше відкритих вакансій для кандидатів у віці від 18 до 30 років у Києві (18%), Дніпрі та області (7%), Харкові та області (5%), Київській області (5%) та Львові та області (4%)

Скільки пропонують?

Студенту, який шукає першу роботу, або молодому спеціалісту пропонують небагато. Зарплатні пропозиції категорії «Початок кар’єри, студенти» починаються від 6 тис. грн (50% усіх вакансій категорії, переважна більшість вакансій пропонують роботи торговельними представниками у регіональних компаніях). 31% роботодавців пропонують компенсацію від 12 тис. грн. Якщо кандидат отримав диплом або ще навчається на 3-5 курсі провідних ВНЗ України, знає англійську не нижче Upper Intermediate та прагне розвиватися у сфері маркетингу, PR, реклами, фінансів, юриспруденції або логістиці, тоді роботодавці готові платити від 18 тис. грн (12% усіх вакансій категорії «Початок кар’єри, студенти»). Від 24 тис можуть отримувати розробники- початківці та стажери у IT-сфері.

Цікаво, що пропозиції роботодавців категорії катастрофічно не співпадають із очікуваннями кандидатів. Більшість пошукачів (54%) не готові розглядати пропозиції нижчі за 15 тис. грн. 34% шукають роботу із компенсацією від 23 тис. грн. Ще 10% хочуть отримувати від 31 тис. грн. 2% шукають роботу із зарплатою від 40 тис. грн.

Найбільше відкритих вакансій для молоді у сфері продажів (22%), консультування (16%) та у сфері туризму/ ресторанному бізнесі (14%). Також, у співробітниках у віці від 18 до 30 років зацікавлені роботодавці, які пропонують роботу у наступних категоріях: «Адміністративний персонал» (6%), «Фінанси, банки, інвестиції» (6%) та у сфері IT (6%).

Найменше вакансій для молодих спеціалістів або студентів у закупівлях (0.5%), сфері будівництва/архітектури (0.5%), юриспруденції (0.4%), автомобільному бізнесі (0.4%) та у сфері страхування (0.1%).

Конфлікт інтересів

Найбільша кількість вакансій (56%) відкрита для співробітників на повний робочий день у офісі. Віддалену роботу або гнучкий графік (можливість поєднувати дистанційну роботу із зустрічами в офісі) пропонують лише 31% роботодавців. В той час, як молодь не дуже зацікавлена у роботі з 9 до 18 години в офісі – більшість кандидатів (82%) хотіли би працювати віддалено або приїздити в офіс 1-2 рази на тиждень.

Також, роботодавці категорії «Початок кар’єри, студенти» шукають активних та готових до ненормованого робочого дня кандидатів (68% пропозицій про роботу). Молодь, навпаки, у своїх інтересах зазначає повагу до особистого часу (46% усіх резюме категорії) та бажання саморозвитку (89%). Також, кожен третій кандидат категорії зазначив важливість дотримання life-work balance.

Джерело

COVID-19 Live