fbpx

Близько 95% поляків вважають, що Україна має приєднатися до ЄС і НАТО. Ще 45% опитаних очікують, що вступ до обидвох союзів має відбутися вже найближчим часом.

Про це йдеться у результатах опитування соціологічним агентством Kantar Public на замовлення громадської організації Free Press for Eastern Europe, опублікованих Gazeta Wyborcza.

Опитуваних запитали про приєднання України до міжнародного співтовариства, війну в Східній Європі, президента Росії Володимира Путіна та військову підтримку Києва.

95% респондентів заявили, що не можуть виправдати вторгнення Росії в Україну, тоді як лише 4% висловили іншу думку.

Опитування також включало питання про мотивиПутіна щодо його рішення вторгнутися в сусідню країну. У той час як 75% сказали, що метою Путіна є відбудова Російської імперії, 43% відповіли, що атака була здійснена, аби приховати внутрішні проблеми Росії.

На питання чи війна Росії перекинеться на Польщу, 40% заявили, що бояться потенційної агресії Росії проти Польщі, якщо Україна програє війну. 53% опитених оцінили цей сценарій як малоймовірний, а 87% вважають, що підтримка Заходу Україні має бути більшою, ніж зараз.

Щодо російського наративу про війну режиму Путіна проти нацистів в Україні, 84% заявили, що не вірять у це. Однак переконливим цей наратив вважають 8% поляків. При цьому 5% респондентів вважають, що території України, населені переважно росіянами, мають належати Росії. Стільки ж респондентів розглядають напад Росії як спробу захистити російську меншину в Україні.

Як приходять до висновку автори опитування, менше 10% польської громадськості сприймають російську дезінформацію як правду.

* Дослідження Kantar Public for Free Press for Eastern Europe було проведено на вибірці з 1004 осіб віком від 18 років 24-30 березня цього рокуу методом телефонних інтерв’ю.

Джерело

COVID-19 Live