fbpx

Вживання рідини може допомогти позбутися ранкових страждань від сп’яніння.

Здається, похмілля — це спосіб нагадати нам про небезпеку надмірного захоплення спиртним. Фізіологічно це: діарея, втома,  головний біль , нудота і тремтіння є класичними симптомами. 

Іноді систолічний кров’яний тиск підвищується, серце б’ється швидше, ніж зазвичай, а потові залози надлишково виробляють піт — свідчення того, що реакція «бийся або втікай» активізується. Деякі люди стають чутливими до світла або звуку. Інші страждають від відчуття крутіння ( вертиго ).

Причини так само різноманітні, як і симптоми. Алкоголь метаболізується в ацетальдегід, речовину, токсичну при високих рівнях. Однак концентрації рідко стають настільки високими, тому це не повне пояснення.

Вживання алкоголю заважає мозковій діяльності під час сну, тому похмілля може бути формою  позбавлення сну . Алкоголь порушує роботу гормонів, які регулюють наш біологічний годинник, тому похмілля може бути схоже на затримку похмілля  , і навпаки. Алкоголь також може спровокувати  мігрень.

Похмілля починається після того, як рівень алкоголю в крові починає падати. Насправді, на думку деяких експертів, найгірші симптоми виникають, коли рівень досягає нуля.

Кілька досліджень показують, що люди, які п’ють мало і помірно, більш вразливі до похмілля, ніж ті, хто п’є сильно. Проте є також, здавалося б, суперечливі дослідження, які показують, що люди з сімейною історією алкоголізму мають гірше похмілля. Дослідники кажуть, що у деяких людей можуть виникнути проблеми з алкоголем, оскільки вони п’ють, щоб полегшити симптоми похмілля.

Що допомагає від похмілля

Доктор Роберт Свіфт, дослідник Медичного центру у справах ветеранів Провіденса в Род-Айленді, у 1998 році був співавтором однієї з небагатьох оглядових статей про похмілля. Це все ще одне з найбільш часто цитованих джерел на цю тему. Нижче наведений опис засобів від похмілля, заснований на цьому огляді, інтерв’ю з доктором Свіфтом та кількома іншими джерелами.

1. Похмелитися.  Вважається, що похмілля є формою абстиненції від алкоголю, тому один-два напою полегшить відхід.

Можливо, в цьому щось є, каже доктор Свіфт. І алкоголь, і деякі заспокійливі засоби, такі як бензодіазепіни, такі як діазепам (валіум), взаємодіють з рецепторами ГАМК на клітинах мозку, пояснює він. І добре задокументовано, що деякі люди мають симптоми відміни від короткодіючих заспокійливих засобів, коли вони зникають. Можливо, мозок реагує так само, коли рівень алкоголю в крові починає падати.

Незважаючи на це, доктор Свіфт не радить вживати алкоголь як засіб від похмілля. «Вживання алкоголю щоб знизити похмілля просто продовжує цикл», – каже він. «Це не дає вам одужати».

2. Пийте рідину.  Алкоголь сприяє сечовипусканню, оскільки пригнічує вивільнення вазопресину, гормону, який зменшує об’єм сечі, що виробляється нирками. Якщо ваше похмілля включає діарею, пітливість або блювоту, ви можете бути ще більше зневодненими. Незважаючи на те, що нудота може ускладнити те, щоб щось прибрати, навіть кілька ковтків води можуть допомогти вам з похміллям.

3. Введіть трохи вуглеводів у свій організм.  Вживання алкоголю може знизити рівень цукру в крові, тому теоретично деяка втома і головний біль при похміллі можуть бути пов’язані з роботою мозку без достатньої кількості основного палива. Більше того, багато людей забувають їсти, коли п’ють, ще більше знижуючи рівень цукру в крові. Тост і сік – це спосіб м’яко повернути рівень до нормального.

4. Уникайте алкогольних напоїв темного кольору.  Експерименти показали, що прозорі спиртні напої, такі як горілка і джин, викликають похмілля рідше, ніж темні, такі як віскі, червоне вино і текіла. Основною формою алкоголю в алкогольних напоях є етанол, але більш темні напої містять хімічно споріднені сполуки (конгенери), включаючи метанол. Згідно з оглядовою роботою доктора Свіфта, одні й ті ж ферменти переробляють етанол і метанол, але метаболіти метанолу особливо токсичні, тому вони можуть викликати гірше похмілля.

5. Прийміть знеболююче.  Аспірин, ібупрофен та інші нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) можуть допомогти з головним болем і загальним відчуттям болю. Однак НПЗП можуть дратувати шлунок, який уже роздратований алкоголем. Не приймайте ацетамінофен (тайленол). Якщо алкоголь затримується у вашій системі, це може посилити токсичний вплив ацетамінофену на печінку.

6. Пийте каву або чай.  Кофеїн, можливо, не володіє особливими властивостями проти похмілля, але як стимулятор він може допомогти впоратися з запамороченням.

7. Вітаміни групи В і цинк.  У дослідженні, нещодавно опублікованому в The Journal of Clinical Medicine, було оцінено дієти протягом 24 годин до і після надмірного вживання алкоголю. Це було невелике дослідження, і результати були засновані на розмовах учасників, що вони їли. Проте вони виявили, що люди, чия їжа та напої містили більшу кількість цинку та вітамінів групи В, мали менш важке похмілля.

Джерело

COVID-19 Live