fbpx

Приблизно 7 із 10 опитаних французів хочуть, щоб голосування за довіру чинному уряду після затвердження непопулярної пенсійної реформи завершилося його відставкою.

Про це повідомляє BFMTV, пише “Європейська правда”.

За результатами дослідження Elabe, 68% опитаних хочуть, щоби депутати зібрали достатньо голосів для недовіри уряду Елізабет Борн після того, як він підтримав пропозицію президента Еммануеля Макрона задіяти конституційну спецпроцедурудля затвердження пенсійної реформи в обхід парламенту. 

Серед тих, хто хоче відставки уряду – і 51% тих виборців, які голосували за Еммануеля Макрона у другому турі президентських виборів. 

Підтримка відставки уряду висока серед усіх вікових груп та професій, хоча цифри і різняться.

Як відомо, 20 березня депутати Нацасамблеї – нижньої палати парламенту – мають голосувати за довіру уряду після того, як там погодилися з ідеєю Макрона задіяти спецпроцедуру в обхід парламенту для ухвалення пенсійної реформи, застосувавши статтю 49.3 з Конституції, оскільки були сумніви, що голосів у Національній асамблеї все ж вистачить.

Ця процедура також передбачає, що депутати голосують за висловлення недовіри уряду, що має відбутися у понеділок. 

За прогнозами станом на вечір понеділка готовими голосувати за недовіру уряду був 261 депутат, тоді як потрібно 287 голосів. Вирішальними можуть стати голоси правих “Республіканців”, які у своїй політичній програмі також мали плани пенсійної реформи. 

#Франція #уряд #відставка #пенсії #реформа #парламент #протести #опитування #УСП #USP

Джерело

COVID-19 Live