fbpx

Три чверті британців (73%) вважають, що новий король Чарльз ІІІ гідно відреагував на смерть королеви Єлизавети ІІ і став у цей період хорошим лідером нації. Водночас троє з п’яти (63%) вважають, що Чарльз ІІІ буде хорошим королем. Про це свідчать дані опитування YouGov/Times.

Ставлення британців до Чарльза, який є монархом лише кілька днів, суттєво змінилося у кращий бік у порівнянні з попередніми дослідженнями.

Так, зараз 63% опитаних відповіли, що вважають, що Чарльз добре виконуватиме свою роботу як король. І лише 15% вважають, що він погано впорається зі своїми королівськими обов’язками. У травневому ж опитуванні британці розділилися на 32% проти 32% щодо того, чи стане тодішній принц Чарльз хорошим королем.

Понад половина опитаних вважають, що Камілла добре впорається зі своєю новою роллю

Британці також вважають, що Камілла – тепер королева-консорт – добре впорається зі своєю новою роллю: 53% проти 18%.

Майже всім сподобался перша промова нового короля

Одним із перших вчинків короля Чарльза як монарха було звернення до нації з приводу смерті його матері. Троє з п’яти британців кажуть, що бачили або чули промову короля. 94% із них кажуть, що це була хороша промова.

Британці не впевнені, чи стане Чарльз фігурою, що об’єднує

Хоча більшість очікує, що Чарльз III буде хорошим королем, є менше впевненості, що він буде фігурою, що об’єднує.

45% вважають, що новий король стане об’єднавчою фігурою для всіх частин Британії. 19% вважають, що він виконуватиме цю роботу з об’єднання погано.

Британці розділилися щодо того, чи стане король Чарльз монархом іншого типу

У той час як більшість британців вважають, що Чарльз буде хорошим королем, 45% вважають, що він буде інакшим монархом, ніж його мати. Водночас четверо з десяти (40%) вважають, що він матиме такий самий підхід до роботи, як королева Єлизавета II, яка пішла з життя.

Будучи принцом Уельським, Чарльз відверто говорив про кілька важливих для нього проблем, таких як навколишнє середовище та архітектура. Ця готовність втручатися в громадський простір викликала підозри, що він стане іншим типом монарха, враховуючи старанний нейтралітет його матері щодо всіх цих речей.

Тим не менш, дані дослідження свідчать, що британці загалом не проти такого втручання монарха. Від 53% до 30% населення вважає, що було б доцільно, щоб король публічно висловлював свої думки з питань, які його хвилюють.

Кожен третій опитаний хоче, щоб король Чарльз пішов у відставку перед своєю смертю

Враховуючи значно вищу популярність принца Вільяма порівняно з його батьком за останні кілька років, багато хто раніше закликав, щоб корона пропустила покоління після смерті королеви. Попри це Чарльз став королем. Тим не менш частина британців, схоже, все ще прагне, щоб корона швидше потрапила на голову Вільяма, відзначають дослідники.

Кожен третій (35%) вважає, що король Чарльз повинен колись піти у відставку і передати крісло монарха Вільяму. У травні 25% опитаних заявляли, що королева повинна піти у відставку та залишити престол, а не залишатися монархом до кінця свого життя.

#ЧарльзІІІ #британці #опитування #король

Джерело

COVID-19 Live