fbpx

46% українок незадоволені своєю роботою через низьку зарплату, відсутність росту і перспектив, а також погіршення здоров’я через роботу

Такими є результати дослідження компанії Avon, в якому взяли участь 1000 жінок 18-65 років з усієї країни.

В Україні більшість жінок у віці від 18 до 65 років працюють — це 69% українок. Переважно жінки працюють фахівцями без керівних посад, службовцями і керівниками середньої ланки. Працювати українки розпочинають в середньому у 19 років. Основна причина виходу на роботу молодих українок — прагнення стати незалежними від батьків (43%), бажання спробувати заради інтересу (19%) та необхідність фінансово допомагати сім’ї та близьким (18%).

Українок, які задоволені своєю роботою, трохи більше половини — 54%. Вони зазначають, що робота дає їм відчуття фінансової незалежності (51%), колектив (33%), підвищує впевненість в собі (30%) і допомагає в самореалізації (27%). 

46% жінок, незадоволених роботою, назвали такі причини: низька зарплата (62%), відсутність росту і перспектив (41%), погіршення здоровʼя через роботу (24%) і відсутність можливості планувати свій час (22%).

При цьому 76% опитаних хотіли б працювати на себе. Половину жінок (51%) робота на себе приваблює можливістю бути начальником самій собі, на власний розсуд планувати завантаження та ні від кого не залежати. Поширеним серед українок є і пошук роботи з частковою зайнятістю, щоб мати додатковий дохід. 67% українок шукали таку роботу. Відповідними є і вимоги до роботи з частковою зайнятістю — на першому місці це висока оплата (55%), можливість працювати з дому (55%) та мати гнучкий графік (48%).

Відзначається, що українки часто зіштовхуються з гендерними стереотипами чи утисками – про це заявили 44% українок. Так, кожна четверта українка зіштовхнулася з тим, що чоловікам платять більше, ніж жінкам, 30% — заявили, що працівниць-мам сварять за лікарняний через хворобу дитини, а 28% стверджують, що на роботі жінці необхідно приділити більше зусиль, ніж чоловіку, щоб їй довірили важливу посаду чи що у чоловіка більше шансів отримати роботу (25%).

“Можливість почувати себе впевненою, реалізувати себе в ще одній ролі, мати колектив, який підтримає, і звісно, самостійно заробляти – це те, що дає робота сучасній українці. Саме тому важливо, аби будь-яка жінка мала можливість реалізувати себе: мами в декреті, студентки, жінки на пенсії чи ж ті, котрі хочуть мати підробіток до основної роботи. І в Україні, і в світі Avon створює для жінок різні можливості для роботи: робота в офісі, часткова зайнятість чи робота на себе, яка дає можливість жінкам бути незалежними і самостійно планувати своє життя, виходячи виключно зі своїх уподобань” — говорить генеральна директорка Avon в Україні та Грузії Єлизавета Коробченко.

Про дослідження. Компанія Kantar на замовлення Avon у липні 2020 року провела Всеукраїнське дослідження жінок, щоб визначити найвагоміші можливості й перепони для українок і допомогти їм. В опитуванні взяли участь 1000 респонденток — жінок 18—65 років з міст України з населенням 50 тис.+, окрім АР Крим та району проведення ООС.

Джерело

COVID-19 Live