fbpx

При цьому 29% опитаних редакцій зазначили, що кожен із членів команди виконує обов’язки кількох фахівців одночасно.

46,08% регіональних незалежних медіа через війну бракує людських ресурсів. Про це свідчать результати дослідження, проведеного організацією Media Development Foundation (MDF).

Як показало дослідження, робота в режимі підвищеного стресу через військові дії поглибила проблему розмитих ролей та обов’язків у редакціях.

61,44% опитаних медіа відзначають високий психологічний тиск, через який знижується продуктивність праці та погіршується комунікація всередині команди. 29% респондентів зазначили, що кожен із членів команди виконує обов’язки кількох фахівців одночасно.

Брак коштів назвали своєю найбільшою проблемою під час війни 69,12% регіональних медіа.

В редакціях, які не мали продуманого та довгострокового планування, не з’явилося планів щодо роботи в умовах війни.

38,4% респондентів вказали, що серед їхніх проблем – неможливість планувати наперед. Зокрема, тільки на тиждень наперед свою роботу планують 35,84% опитаних медіа.

76,8% регіональних медіа зазначили, що найбільше ресурсів витрачають на створення новин. Також медіа працюють з аналітикою (28,16%), фото та відеоматеріалами (17,92%), репортажами (12,8%).

Вкладають ресурси у соцмережі та «перепакування» свого контенту під різні платформи 17,92% опитаних редакцій.

Складнощі з недостатньо швидким отримання інформації відзначають 51,2% респондентів.

Водночас 61,5% редакцій мають план роботи на «після перемоги».

Загалом було опитано 39 редакцій. Для збору даних використали методи анкетування та проведення глибинних інтерв’ю. Опитування проводилось у квітні 2022 року. Редакції, які взяли участь у дослідженні, були рівномірно розподілені по всіх областях України, із незначним переважанням респондентів з Одеської та Запорізької областей (по 3 респонденти в цих областях, водночас інші області представлені 1-2 респондентами).

Джерело

COVID-19 Live