fbpx

Науковці з Китаю з’ясували, що близько 350 тисяч випадків викиднів і народження мертвих дітей на рік у Південній Азії пов’язані з поганою якістю повітря.

Як ідеться в опублікованному в журналі Lancet Planetary Health дослідженні, задля отримання висновків учені вивчали випадки втрати вагітності в Індії, Бангладеш та Пакистані.

Так, учені вивчили дані опитувань домашніх господарств про стан здоров’я з 1998 по 2016 рік і оцінили вплив забруднення під час вагітності за допомогою супутників. Потім вони створили модель, яка вивчила, як вплив забруднення збільшує ризик втрати вагітності для жінки, беручи до уваги вік матері, температуру і вологість, сезонні коливання і довгострокові тенденції втрати вагітності.

У дослідження були включені 34 197 жінок, 27 480 викиднів і 6717 мертвонароджених. 77% випадків невиношування вагітності були з Індії, 12% з Пакистану і 11% з Бангладеш. При цьому більшість брудних частинок у повітрі являли собою суміш забруднюючих речовин від електростанцій, промислових викидів і транспортних засобів. Вплив таких частинок пов’язують також із захворюваннями легенів і серця, вони можуть погіршити когнітивні та імунні функції.

Автори кажуть, що погіршення якості повітря може збільшувати шанси на втрату вагітності в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, тому підвищення рівня забруднення може знизити кількість викиднів і мертвонароджень на 7% і призвести до поліпшень в області гендерної рівності. Нині з брудним повітрям пов’язані близько 29% випадків втрати вагітності. При цьому більшому ризику піддавалися майбутні матері з сільської місцевості, ніж молоді матері з міських районів.

Науковці зазначили, що підвищиний ризик викиднів є додатковим аргументом для прийняття термінових заходів у боротьбі з небезпечними рівнями забруднення повітря у світі.

Що відомо

  • Науковці з Вашингтонського університету, що у штаті Міссурі (США), з’ясували, що куріння жінками канабісу під час вагітності може посилювати психотичну поведінку у дітей.
  • Італійські дослідники вперше виявили мікропластик в людській плаценті.
  • В індійському місті Лакхнау (штат Уттар-Прадеш) чоловік на ім’я Ашутош Сінгх протестував проти неправильної утилізації сміття за допомогою переносного грилю для барбекю.
  • Дослідники з Університету Іллінойсу (США) з’ясували, що кліматична криза з часом викличе майже повсюдне зниження вологості у міських регіонах світу. Водночас висадка дерев у містах може пом’якшити підвищення температури.

Джерело

COVID-19 Live