fbpx

28 листопада (15 листопада за старим стилем) починається Різдвяний піст, який ще називають Пилипів, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа.

Мета посту приготувати віруючих до зустрічі одного з головних свят Церкви – Різдва Господа нашого Ісуса Христа.

 

Різдвяний піст триває сорок днів. Різдвяний піст – останній багатоденний піст у році

Піст триває з 28 листопада до 6 січня. Дати початку й закінчення Різдвяного посту незмінні. Піст напередодні Різдва ще називають Пилипів, бо він починається одразу після дня пам’яті святого апостола Пилипа.

Варто наголосити, що піст передбачає не лише обмеження в їжі, але й духовне очищення, інакше він перетвориться на дієту.

Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням, прощенням образ, викоріненням злих думок, утриманням від спокус. Важливо пам’ятати, що головне завдання Різдвяного посту – очистити себе духовно.

У цей час головне не сваритися з рідними і близькими, позбавити себе від гріховних думок і пристрастей. Тому вважається, що провести піст у молитві набагато важливіше, ніж стримування від їжі.

Також церква не рекомендує відзначати якісь знаменні дати під час Різдвяного посту, оскільки в цей період необхідно відмовитися від вживання алкоголю.

У дні Різдвяного посту суворо забороняється вживати м’ясо, молочні продукти, яйця, алкоголь, крім вина в окремі дні.

У середу та п’ятницю слід дотримуватися сухоїдіння – їжа повинна бути термічно не обробленою. Рекомендується їсти хліб, горіхи, сирі або квашені овочі, фрукти і сухофрукти, мед.

Чим слід зайнятись у період посту?

Просіть вибачення та вибачайте. Позбавлення від негативних емоцій і думок — важливе завдання під час посту. Допомагайте. Період перед Різдвом — найкращий час для благодійності. 

Народні прикмети на 28 листопада: 28 листопада вже сніг лежить – значить, згідно з прикметами, він до самої весни не розтане

Багато снігу 28 листопада – наступний рік буде врожайним

Сильний вітер 28 листопада – неспокійна і вітряна погода триватиме до Миколи (19 грудня)

Якщо викупаєшся в лазні в цей день – будеш здоровим весь рік.

Джерело

COVID-19 Live